Mot me diell me vranësira të vogla deri mesatare dhe me erë të lehtë nga drejtimi juglindor

INA
INA

09/02/2024

Në mëngjes mot me kushte për paraqitje të mjegullës në disa lugina. Gjatë ditës mot me diell dhe relativisht i ngrohtë me vranësira të vogla deri mesatare e cila në fund të ditës do të rritet. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi jugor. Temperatura minimale do të jetë në interval prej -3 deri 4, ndërsa ajo maksimale do të lëvizë prej 13 deri 20 gradë.

Në Shkup mot me diell me vranësira të vogla deri mesatare dhe me erë të lehtë nga drejtimi juglindor. Temperatura minimale do të bie deri në -1, ndërsa ajo maksimale do të arrijë deri 17 gradë.

Gjatë fundjavës do të fryjë erë e fuqishme nga drejtimi jugor, ndërsa nga e diela nën ndikimin e valës së lagështisë do të ketë reshje të shiut të cilat në disa vende do të jenë më të mëdha. Nga e hëna temperaturat e ditës do të bien.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Bujar Osmani

Rreziku nga Rusia – Ja kur hapet “kutia e Pandorës” sipas Bujar Osmanit!

IZETT-1392x928

Izet Mexhiti: Përplasjet e mia në BDI datojnë nga viti 2016 kur isha kundër koalicionimit me Nikolla Gruevskin

IMG_9321

VIDEO/Pajaziti: Premtimet e Ali Ahmetit për heqjen e 20%, reprizë që 20 vite vazhdimisht përsëritet

Taravari Gostivar

Taravari: Për pak orë mblodhëm 8 mijë nënshkrime

policia-mk

Vrasje në Bllacë, krisma armësh

imer

Selmani: Për demokracinë do të ishte e shëndetshme që presidenti të zgjidhet në Kuvend

autobus-besa

Aktvendimi për “Besa Transin” do të shpallet më 7 mars

Hristijan Mickoski

Mickoski ankohet: Byreku me jogurt është bërë 120 denarë

Afrim Gashi

Gashi optimist: Mbase sot përfundojmë procesin e mbledhjes së nënshkrimeve për Taravari

INFO

NA NDIQ