Mot me diell me vranësira të vogla, temperatura deri në 27 gradë

Picture of INA
INA

08/04/2024

Moti sot do të jetë me diell dhe i ngrohtë me vranësira të vogla lokale.

Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare kryesisht nga drejtimi jugor. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 3 deri 9, ndërsa ajo maksimale do të arrijë nga 21 deri 27 gradë Celsius.

Në Shkup mot me diell dhe i ngrohtë me erë të dobët nga drejtimi jugor. Temperatura minimale do të ulet deri 8, ndërsa ajo maksimale do të arrijë 26 gradë Celsius.

Në ditët në vijim do të mbajë mot me diell dhe i ngrohtë me vranësira të ulëta deri në mesatare.

TË FUNDIT
2 orë
Zjarr në burgun e Idrizovës, katër gardian përfundojnë në toksikologji
3 orë
Në UT u mbajt Simpoziumi V Shkencor “Gjurmë në kohë”
3 orë
Korrupsioni "pret" pyjet në Maqedoninë e Veriut
4 orë
Mickoski: Ahmetit, që më nënvlerësonte, do t’i japë leksione politike
5 orë
Memeti ende nuk ka dalë para gjykatësit hetues – Profili i tij ndër më i larti i një juristi në Maqedoni të Veriut

ME TE LEXUARA

1 ditë
Shoferi 32 vjeç nga Kërçova humbi jetën në aksident trafiku
7 orë
OEMVP mbështet kandidaturën e Muharrem Salihut për Parlamentin Evropian
1 ditë
Lupço Palevski Pallço, sot para gjykatës për vrasjen e dyfishtë
3 orë
Korrupsioni "pret" pyjet në Maqedoninë e Veriut
21 orë
Kasami:Ali, Artan dhe Talat, stadiumi do ndërtohet!
1 ditë
Trupi i pajetë i një burri është nxjerrë nga Vardari në afërsi të Urës së Gurit, për momentin nuk dihet identiteti i tij
6 orë
VLEN në qeveri/ Aleanca për Shqiptarët me dy ministri
1 ditë
Maturantët në dilemë për të ardhmen e tyre
3 orë
Në UT u mbajt Simpoziumi V Shkencor “Gjurmë në kohë”

LEXO MË SHUMË

burgu-idrizove

Zjarr në burgun e Idrizovës, katër gardian përfundojnë në toksikologji

0-ballina-2-1

Në UT u mbajt Simpoziumi V Shkencor “Gjurmë në kohë”

pyje

Korrupsioni “pret” pyjet në Maqedoninë e Veriut

hristijan mickoski

Mickoski: Ahmetit, që më nënvlerësonte, do t’i japë leksione politike

ixhet memeti

Memeti ende nuk ka dalë para gjykatësit hetues – Profili i tij ndër më i larti i një juristi në Maqedoni të Veriut

fature-market

Vazhdon abuzimi me çmimet, kryesisht në produktet ushqimore

merko ramiz

Një vit pasi u vendos në listën e zezë, Ramiz Merko u paraqit në gjykatë

bilall kasami stadium

Stadiumi i Tetovës/Kasami: Vendimi i Qeverisë për ndaljen e punimeve, ‘urdhër’ nga Grubi

denari-756x420-696x387-1

Paga mesatare neto në mars 40.496 denarë

INFO

NA NDIQ