Mot me diell, pasdite me kushte për shi të rrëmbyeshëm

Picture of INA
INA

28/05/2024

Moti sot do të jetë me diell me vranësira të vogla deri mesatare, do të fryjë erë e lehtë deri mesatare, në pjesët perëndimore nga drejtimi perëndimor. Pasdite, veçanërisht në pjesët perëndimore dhe lindore do të ketë paqëndrueshmëri me shi të rrëmbyeshëm, bubullima dhe kushte por paraqitje lokale të motit të ligë. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 6 deri 13, ndërsa ajo maksimale prej 20 deri 28 gradë celsius.

Në Shkup moti do të jetë me diell me vranësira të vogla deri mesatare, pasdite më e madhe dhe me kushte për shi të rrëmbyeshëm dhe bubullima të rralla. Do të fryjë erë e lehtë veriore. Temperatura minimale do të bie deri në 10, ndërsa ajo maksimale do të arrijë deri 27 gradë.

Sipas paralajmërimeve të Drejtorisë për Punë Hidrometeorologjike (DPHM), deri të enjten, kryesisht në orët e pasdites do të ketë paraqitje të shiut të përkohshëm dhe bubullimave. Në këto ditë lokalisht proceset do të jenë në formë të motit të ligë me shi të rrëmbyeshëm intensiv, erë të fuqishme dhe paraqitje të izoluar të breshrit. Mot më i qëndrueshëm pritet nga e premtja, ndërsa gjatë fundjavës edhe temperatura mbi mesataren.

TË FUNDIT
1 orë
Mexhiti: Asnjë Ivan Stoilkoviç nuk mundet kurrë që t’i ndryshojë faktet e kryera!
1 orë
Sali: për shqiptarët ky rotacion politik nënkupton edhe rotacion në jetën e tyre reale, sepse më 2024 po përfundojnë vitet e letargjisë
2 orë
Ageler kundër ankesave të Frontit Evropian: Nuk ka detyrim ligjor që BDI të jetë në qeveri
2 orë
Taravari: Kalojmë në veprim, këto janë synimet tona, integrimet evropiane, heqja e 20% …
2 orë
Durmishi: Po nisim një proces të ri të rimëkëmbjes ekonomike

ME TE LEXUARA

23 orë
Vendi nuk është i përgatitur të përballet me luftën kundër zjarreve
4 orë
Pas dy ditësh bllokim të deponisë së Kumanovës, banorët lejuan hyrjen e kamionëve
1 ditë
Banorët e fshatrave të Likovës një dekadë të etur për ujë, projekti zvarritet me vite
22 orë
Paga mesatare neto në muajin prill ka qenë mbi 41 mijë denarë
4 orë
Rasti i parë i kafshimit nga gjarpri në Shkup
1 ditë
QMK: Gjithnjë e më shumë thirrje për prani të gjarpërinjve në vendbanime

LEXO MË SHUMË

Foto

Mexhiti: Asnjë Ivan Stoilkoviç nuk mundet kurrë që t’i ndryshojë faktet e kryera!

shefii 2 (1)

Sali: për shqiptarët ky rotacion politik nënkupton edhe rotacion në jetën e tyre reale, sepse më 2024 po përfundojnë vitet e letargjisë

Angela Ageler

Ageler kundër ankesave të Frontit Evropian: Nuk ka detyrim ligjor që BDI të jetë në qeveri

FB_IMG_1718965756133

Taravari: Kalojmë në veprim, këto janë synimet tona, integrimet evropiane, heqja e 20% …

4a80d4fb-369e-4972-951f-6704aa84eccf

Durmishi: Po nisim një proces të ri të rimëkëmbjes ekonomike

IMG_3408

Arben Fetai: Këto janë prioritetet dhe katër shtyllat e VLEN në Qeverinë e re

kasami

Kasami: Decentralizimi i plotë lokal, prioritet i qeverisjes tonë

Foto

Mexhiti: Balancuesi do të zëvendësohet me ligj për përfaqësim të drejtë

policia-maqedonise-598x330

Në një fermë në Gostivar janë vjedhur lopë dhe qengja

INFO

NA NDIQ