Mot me vranësira lokale me shi të rrëmbyeshëm, bubullima dhe erë

INA
INA

12 Maj, 2023

Moti sot do të jetë me vranësira dhe me periudha të diellit. Pasdite kryesisht në pjesët perëndimore dhe veriore do të ketë paraqitje lokale të jostabilitetit me shi të rrëmbyeshëm, bubullima dhe erë të përforcuar. Temperatura minimale do të jetë në interval nga 6 deri në 10 gradë Celsius, ndërsa maksimalja do të arrijë prej 16 deri në 21 gradë Celsius.

Në Shkup do të jetë me vranësira të ndryshme dhe periudha të diellit. Pasdite në pjesët e luginës do të jetë jostabil me shi të rrëmbyeshëm, bubullima dhe erë të përforcuar. Temperatura minimale do të bie deri në 10 gradë Celsius, ndërsa maksimalja do të arrijë deri në 20 gradë.

Nesër moti do të jetë më me diell dhe më i ngrohtë. Nga e diela do të mbisundojë mot me vranësira të ndryshueshme me reshje të përkohshme të shiut, ndërsa nga e hëna në disa vende pritet të jetë jostabil me shi të rrëmbyeshëm, bubullima dhe erë të përforcuar.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

elmi

Aziri: Ja çfarë e pengoi bashkimin e Alternativës, Besës dhe ASH-së? (VIDEO)

Mickoski-vmro

Mickoski: Jam për një Qeveri të gjerë pro-maqedonase, tani jemi të nënshtruar nga BDI

Aggeler

Aggeler: Maqedoninë e Veriut e presin vendime të vështira, por ne jemi aty

Struga-780x439-1

Struga pret mërgimtarët për sezonin veror

droge

Aksion i përbashkët Maqedoni – Greqi, kapen 160 kg kokainë me vlerë 10 milionë euro

permbarues

VIDEO/Përmbaruesi ia mori shqiptarit nga Shkupi parcelën 470.000 euro, për borxh 30 mijë euro

pendarovski-nato

Pendarovski: NATO s’do të lejojë zgjerimin e konflikteve jashtë veriut të Kosovës

aksident

Aksident i rëndë në Maqedoni, tre të vdekur, mes tyre një 15 vjeçare

kroacia

Kroacia ja mori krejt punëtorët sezonal Maqedonisë së Veriut

INFO

NA NDIQ