Mot me vranësira ​​me reshje të dobëta shiu

Picture of INA
INA

29/11/2023

Moti sot do të jetë pjesërisht i vranët me periudha me diell, ndërsa në pjesët e largëta perëndimore dhe veriore do të ketë reshje të dobëta shiu, ndërsa në viset malore me borë të dobët. Do të fryjë erë e dobët deri mesatare nga jugperëndimi, ndërsa përgjatë Vardarit nga drejtimi veriperëndimor.

Temperatura minimale do të jetë në intervalin prej -2 deri në 5, ndërsa ajo maksimale nga 4 deri në 12 gradë.

Në Shkup mot i ndryshueshëm me vranësira dhe reshje lokale të dobëta shiu. Do të fryjë erë e dobët deri mesatare nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të zbresë deri në 2 gradë, ndërsa ajo maksimale do të arrijë në 7 gradë.

Në tri ditët e ardhshme do të mbajë mot stabil, të enjten me paraqitje të mjegullës nëpër lugina. Të premten dhe të shtunën do të fryjë erë e fortë nga jugu, e cila do të shkaktojë rritje të ndjeshme të temperaturave gjatë ditës dhe shkrirje të shtresës së dëborës.

TË FUNDIT
31 minuta
Agjencia e postave do ta prezantojë gjendjen e tregut postar në RMV
36 minuta
Mexhiti: Nga 18 deputetë të Frontit, 3-4 deputetë me një këmbë janë pjesë e shumicës së re
37 minuta
Paradite mot me diell, pasdite shi i rrëmbyeshëm lokal dhe bubullima
1 orë
Mexhiti: Unë dhe Taravari besoj që do të jemi në ekzekutiv, liderët kësaj radhe nuk do të rrijnë në Reçicë
9 orë
Arben Taravari: Ta mbështesim fuqishëm Muharrem Salihun për eurodeputet

ME TE LEXUARA

18 orë
Ahmeti: Nuk ka arsye për të shkarkuar Artan Grubin, Fatmir Besimin e Nazim Bushin nga postet partiake
11 orë
Ministria e Drejtësisë: Dënojmë gjuhën denigruese të VMRO-së ndaj institucioneve shtetërore
20 orë
Kasami: Fronti Evropian të luaj rol konstruktiv në opozitë
18 orë
Ja në cilat komuna të Maqedonisë së Veriut do të ketë zgjedhje të parakohshme komunale
11 orë
Visar Ademi: Për fat të keq në 20 vitet e kaluara politikanët shqiptarë më tepër kanë shikuar llogaritë e tyre bankare se sa të drejtat tona
20 orë
LLoga: Dhuna e numrave nga komuniteti shumicë në Maqedoninë e Veriut ka dhuruar vetëm pasoja për shqiptarët
17 orë
Memetin s’mund ta shkarkojnë, por e sugjerojnë: Të mos marrë pjesë në punën e Këshillit të Prokurorëve derisa zgjat procedura kundër tij
1 ditë
Osmani uron Gashin: Shqiptarët e RMV-së kanë luajtur rol kyç në shtetformim

LEXO MË SHUMË

posta-780x439-1

Agjencia e postave do ta prezantojë gjendjen e tregut postar në RMV

Izet Mexhiti

Mexhiti: Nga 18 deputetë të Frontit, 3-4 deputetë me një këmbë janë pjesë e shumicës së re

Moti_26-780x470-1

Paradite mot me diell, pasdite shi i rrëmbyeshëm lokal dhe bubullima

opozita shqiptare vlen len taravari gashi, kasami, mexhiti

Mexhiti: Unë dhe Taravari besoj që do të jemi në ekzekutiv, liderët kësaj radhe nuk do të rrijnë në Reçicë

IMG_2555

Arben Taravari: Ta mbështesim fuqishëm Muharrem Salihun për eurodeputet

dejvid daviv gir geer

Geer: Qeveria e re ta vazhdojë rrugën europiane të vendit

IMG_2550

Visar Ademi: Për fat të keq në 20 vitet e kaluara politikanët shqiptarë më tepër kanë shikuar llogaritë e tyre bankare se sa të drejtat tona

Ministria-e-Drejtesise_1-780x470-1

Ministria e Drejtësisë: Dënojmë gjuhën denigruese të VMRO-së ndaj institucioneve shtetërore

qeveria-750x430

Qeveria e re do të shtohet me ministri të reja

INFO

NA NDIQ