Mot me vranësira me reshje të përkohshme shiu

INA
INA

02/01/2024

Moti sot do të jetë me vranësira të ndryshueshme në disa vende me reshje të përkohshme të shiut. Pasdite reshjet do të ndalen, ndërsa në orët e mbrëmjes dhe gjatë natës nëpër lugina do të ketë paraqitje të mjegullës. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 0 deri në 5 gradë, ndërsa maksimalja do të arrijë nga 8 deri në 15 gradë.

Në Shkup paradite do të ketë paraqitje të shiut lokal. Në orët e mbrëmjes dhe gjatë natës do të ketë paraqitje të mjegullës. Temperatura minimale do të bie në 2 gradë, ndërsa maksimalja do të arrijë 9 gradë.

Siç informon DPHM, deri në fund të javës së punës pritet stabilizim i motit me paraqitje të mjegullës nëpër lugina me intensitet të ndryshueshëm. Valë e lagësht me reshje kryesisht të shiut do ta përfshijë rajonin tonë të shtunën pasdite dhe të dielën.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

dokumente pasaporta

Qytetarët e Shkupit mund të kontrollojnë online nëse pasaporta e tyre është gati

termet

Tërmet në afërsi të Ulqinit

Talat Xhaferi

Xhaferi në Samitin e Investimeve për Ballkanin Perëndimor të BERZH-it

Partite politike BDI vlen ash pde lp pdsh

Cilat janë emrat e kandidatëve për deputetë të partive në njësinë e dytë zgjedhore?

partite politike shqiptare VLEN BDI Populli PDSH ASH Sela PDE

Partitë gati emrat për deputetë në njësinë e parë zgjedhore, kush me kë?

kuvendi-i-rm-dasdasd-800x445

Partitë a do të heqin bërrylat për profesionistët dhe shoqërinë civile në listat për deputetë

spital-infermiere-mjeke shendetesi

Maqedoni/Mjekët punësohen nëpërmjet partisë ose kritereve tjera

Glauk Konjufca

Konjufca: Serbia është e gatshme t’i shtyjë planet e Putinit për destabilitet e luftë në rajonin tonë

supermarketet-800x445

Qytetarët blejnë vetëm produktet e nevojshme dhe kanë frikë nga një rritje e re çmimi

INFO

NA NDIQ