Mot me vranësira mesatare, pasdite dhe gjatë natës me reshje të shiut

INA
INA

26/03/2024

Moti sot do të jetë me vranësira mesatare deri në vranësira të konsiderueshme. Pasdite dhe gjatë natës me reshje shiu, më të dendura në pjesët perëndimore. Do të fryjë erë e dobët deri në mesatare, ndërsa përgjatë Vardarit erë herë pas here e fortë nga drejtimi juglindor, njofton Drejtoria për Punë Hidrometeorologjike.

Temperatura minimale do të jetë në intervalin prej -3 deri në 3 gradë, ndërsa ajo maksimale do të arrijë nga 10 deri në 17 gradë.

Në Shkup mot me vranësira të ndryshueshme, pasdite dhe gjatë natës me reshje të kohëpaskohshme shiu. Do të fryjë erë mesatare nga drejtimi juglindor. Temperatura minimale do të zbresë deri në 1 gradë, ndërsa maksimalja do të arrijë deri në 15 gradë.Nga DPHM thonë se deri të enjten do të mbajë mot i ndryshueshëm i vranët dhe me reshje të kohëpaskohshme shiu dhe me erë mesatare deri të fortë nga drejtimi jugor. Paraditen e së enjtes moti do të jetë i paqëndrueshëm me reshje të dendura shiu dhe bubullima. Temperaturat do të jenë në rritje sidomos ditën e premte dhe gjatë fundjavës ku në shumë vende do të jetë mbi 20 gradë.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

IMG_1335

Edhe Erdogani a po implikohet në zgjedhjet në Maqedoninë e Veriut?!

bilall kasami

Kasami nga Zvicra: Mërgimtarët sjellin mbi 1 miliardë Euro në Maqedoni, nuk duhet të presin nga 8 orë në kufi

afrim gashi

Gashi nga Cyrihu: Jemi të interesuar ta ndryshojmë jetën e shqiptarit në Maqedoni

thaci trebosh

PDSH mbajti tubim në Trebosh

femijet mergimtare greqi diaspora

Diaspora dhe të pavendosurit vendimtarë për fituesin e zgjedhjeve

bilall kasami

Kasami nga Zvicra: Mërgimtarët sjellin mbi 1 miliardë euro në Maqedoni, nuk duhet të presin nga 8 orë në kufi

izet mexhiti

Mexhiti: Një parti e dalur nga lufta që përfundon me komunitetet e vogla, është hap i parë drejt shkrirjes në VMRO ose LSDM

taravari arben

Taravari nga Cyrihu: Këto janë zgjedhje historike, garojnë albinizmi me vuçizmin

izet mexhiti

Izet Mexhiti: Ali Ahmeti vendosi brenda natës që ta kandidojë Bujarin për president për ta përçarë votën shqiptare

INFO

NA NDIQ