Mot me vranësira të ndryshueshme dhe i ftohtë

INA
INA

09/01/2024

Moti sot do të jetë me vranësira të ndryshueshme dhe i ftohtë. Do të fryjë erë mesatare, përgjatë Vardarit dhe në pjesët lindore erë e përforcuar kryesisht nga drejtimi verior.

Siç informojnë nga DPHM, temperatura minimale do të jetë në intervalin prej minus 4 deri në 2, ndërsa ajo maksimale do të arrijë nga 0 deri në 7 gradë.

Në Shkup do të mbajë mot pjesërisht i vranët me erë mesatare, kohë pas kohe të fortë nga veriu. Temperatura minimale do të zbresë deri në 0, ndërsa ajo maksimale do të arrijë në 5 gradë.

Gjatë javës do të mbajë mot stabil dhe i ftohtë me temperatura të ulëta të mëngjesit.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

musa blerim

“Siklet” në BDI! Musa Xhaferi insiston që të jetë bartës liste në zonën e 5-të zgjedhore, Blerim Bexheti në zonën e 1-rë

kuvendi parlamenti

Kuvendi do ta mbajë mbledhjen e 145-të: zgjedhja e anëtarit të KSHZ-së, vazhdimi i vlefshmërisë së pasaportave, ligji për lojërat e fatit…

Bujar Osmani

Osmani: Ukraina lufton për të gjithë ne! Nëse fiton Rusia, ne e kemi radhën

vmro-bdi

BDI: Mickoski injoroi Amerikën, injoroi Europën, po injoron edhe të ardhmen europiane të qytetarëve

foshnje bebe

Të dhëna alarmante/ Martohen vëlla e motër në Veles se u ngatëruan gjatë birësimit

kuvendi-jashte-1024x681-1024x681-780x470-1-696x419-1

Seancë e Komisionit Parlamentar për Financim dhe Buxhet

moti-1

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Bujar Osmani

Instituti “Arben Xhaferi”: Bujar Osmani ka shkelur ligjin shtatë herë radhazi brenda një viti duke i mbajtur të fshehura shpenzimet e tij si Ministër i jashtëm

Kamionet-1-520x360-1

Pasaporta më shpejt për shoferët e kamionëve dhe autobusëve

INFO

NA NDIQ