Mot me vranësira të ndryshueshme me erë të fortë, pasdite me shi

INA
INA

27/03/2024

Moti sot do të jetë pjesërisht i vranët me periudha me diell. Do të fryjë erë e përforcuar herë pas here e fortë me shpejtësi mbi 60 kilometra në orë nga drejtimi juglindor, sidomos përgjatë Vardarit. Në fund të ditës dhe gjatë natës do të ketë reshje shiu, të cilat do të jenë të rrëmbyeshme dhe të shoqëruara me bubullima të rralla.

Drejtoria për Punë Hidrometeorologjike (DPHM) parashikon që temperaturat minimale të lëvizë në interval prej 3 deri në 8 gradë, ndërsa maksimalja nga 15 deri në 20 gradë.

Në Shkup mot me vranësira të ndryshueshme me periudha me diell. Do të fryjë erë mesatare deri në të fortë nga drejtimi juglindor. Temperatura minimale do të zbresë deri në 6, ndërsa ajo maksimale do të arrijë deri në 18 gradë.

DPHM njofton se nesër në mëngjes do të ketë reshje shiu, në disa vende reshje të rrëmbyeshme dhe të përcjella me bubullima të rralla. Do të fryjë erë e fortë herë pas here e përforcuar nga drejtimi jugperëndimor (mbi 60 kilometra në orë).

Gjatë ditës vranësira do të zvogëlohet dhe më pas do të vijojë periudha me diell dhe e ngrohtë me rritje të temperaturës.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

zgjedhjet-maqedoni

Në Dibër dhe Qendër Zhupë më shumë votues sesa banorë

bujar osmani

Bujar Osmani: Në Kosovë flamuri shqiptar nuk është zyrtar, në Maqedoni është obligim i kryetarëve të komunave

oliver spasovski

Spasovski: Nuk dorëzohemi, pensionin minimal e rrisim në 20 mijë denarë

anita-angellovska bezhovska

Angellovska- Bezhoska paralajmëron ulje deri në 4 % të inflacionit

Screenshot_2024-04-19-19-07-50-881_com.android.chrome-edit

Prani e madhe e njësive policore në Haraçinë të Shkupit

Klasa_zbrazet_Banka-600x347-1

MASH i ka njoftuar shkollat se ditët jopune për shkak të zgjedhjeve do të punohen të shtunave

Taravari: Derisa Fronti improvizon teatër të fëmijëve, VLEN dëgjon hallet e popullit

qeveria-serbe-vucic

Vuçiq në ankth nga fitorja e VLEN-it në Maqedoni

zjarr

Zjarret në Parkun Kombëtar “Sharr”, për një muaj digjen mbi 400 hektarë

INFO

NA NDIQ