Mot me vranësira të ndryshueshme me kushte për shi të rrëmbyeshëm

Picture of INA
INA

02/07/2024

Moti sot do të jetë me vranësira të ndryshueshme, në orët e hershme të mëngjesit me kushte për paraqitje të izoluar të shiut të rrëmbyeshëm, bubullima dhe erë të përforcuar. Gjatë ditës në disa vende do të jetë jostabil me shi të rrëmbyeshëm dhe bubullima, lokalisht në formë të stuhisë me shi të rrëmbyeshëm intensiv, erë të fortë prej mbi 70 kilometra në orë dhe breshër. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 14 deri në 23 gradë, ndërsa maksimalja do të arrijë nga 27 deri në 35 gradë Celsius. Indeksi UV do të arrijë 7.

Në Shkup do të jetë me vranësira të ndryshueshme me shi të rrëmbyeshëm dhe bubullima, në disa pjesë të luginës në formë të stuhisë me shi të rrëmbyeshëm intensiv, erë të fortë prej mbi 70 kilometra në orë dhe breshër. Kushte për shi të rrëmbyeshëm, bubullima dhe erë të fortë do të ketë edhe në orët e hershme të mëngjesit. Temperatura minimale do të bie 20 gradë, ndërsa maksimalja do të arrijë 31 gradë Celsius.

Sipas njoftimeve të Drejtorisë për Punë Hidrometeorologjike (DPHM), nesër dhe të enjten moti do të jetë me vranësira të ndryshueshme dhe më freskët me shi të përkohshëm të rrëmbyeshëm dhe bubullima do të fryjë erë mesatare deri në të përforcuar veriore. Pastaj pritet mot stabil dhe më i nxehtë.

TË FUNDIT
8 orë
Çka vendosi BDI në Gostivar, flet Arbër Ademi
11 orë
Fetai: E shndërruan shtetin në kazino me qiell të hapur
13 orë
Tetova më në fund sheh dritë në fund të tunelit, qytetarët thurrin elozhe për Bilall Kasamin
15 orë
Dorëhiqet drejtoresha e Akademisë për Gjykatës dhe Prokurorë, shkak presioni politik
15 orë
Sindikata e Gazetarëve të RMV-së: Ndalini konferencat për media në ambient të hapur në mes të valës së të nxehtit

ME TE LEXUARA

15 orë
Një foshnje e braktisur në sheshin e Velesit, kalimtari i rastit e dërgoi në spital
15 orë
BDI porosi VLEN-it: I keni kaluar vijat e kuqe, do të përballeni me rezistencën e çdo shqiptari
15 orë
26 zjarre në 24 orët e fundit në Maqedoninë e Veriut
15 orë
Rritet fluksi i hyrje-daljeve në Tabanoc
15 orë
Sindikata e Gazetarëve të RMV-së: Ndalini konferencat për media në ambient të hapur në mes të valës së të nxehtit
15 orë
Dorëhiqet drejtoresha e Akademisë për Gjykatës dhe Prokurorë, shkak presioni politik
22 orë
Deri 41 gradë, ky është moti për sot
13 orë
Tetova më në fund sheh dritë në fund të tunelit, qytetarët thurrin elozhe për Bilall Kasamin
20 orë
Mickoski: Marrëdhëniet e mira fqinjësore janë rrugë me dy kahje, pyetja e vërtetë është pse Greqia nuk e respekton Marrëveshjen e Prespës

LEXO MË SHUMË

ali ahmeti

Çka vendosi BDI në Gostivar, flet Arbër Ademi

Arben Fetai Qeveri

Fetai: E shndërruan shtetin në kazino me qiell të hapur

63cca913-aa66-4fdf-a82b-8dc41175a33c

Tetova më në fund sheh dritë në fund të tunelit, qytetarët thurrin elozhe për Bilall Kasamin

natasha gaber

Dorëhiqet drejtoresha e Akademisë për Gjykatës dhe Prokurorë, shkak presioni politik

kameramedia

Sindikata e Gazetarëve të RMV-së: Ndalini konferencat për media në ambient të hapur në mes të valës së të nxehtit

Tabanoc kufi

Rritet fluksi i hyrje-daljeve në Tabanoc

zjarr sllupçan

26 zjarre në 24 orët e fundit në Maqedoninë e Veriut

Fronti evropian ali ahmeti

BDI porosi VLEN-it: I keni kaluar vijat e kuqe, do të përballeni me rezistencën e çdo shqiptari

foshnje bebe

Një foshnje e braktisur në sheshin e Velesit, kalimtari i rastit e dërgoi në spital

INFO

NA NDIQ