Mot me vranësira të ndryshueshme me periudha me diell

Picture of INA
INA

22/05/2024

Moti sot në vend do të jetë me vranësira të ndryshueshme me periudha me diell. Vende-vende, sidomos në pjesët lindore moti do të jetë i paqëndrueshëm me reshje të rrëmbyeshme shiu dhe bubullima, ndërsa lokalisht do të ketë kushte për stuhi afatshkurtër. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare, ndërsa në pjesët perëndimore herë pas here erë e fortë nga drejtimi perëndimor. Temperaturat minimale do të jenë në interval nga 11 deri në 18, ndërsa maksimalet do të arrijnë nga 23 deri në 29 gradë.

Në Shkup moti do të jetë me vranësira të ndryshueshme me periudha me diell dhe me reshje të rrëmbyeshme shiu dhe bubullima të kohëpaskohshme. Temperaturat minimale do të zbresin deri në 17, ndërsa ato maksimale do të arrijnë deri në 27 gradë.

Të enjten dhe të premten do të mbizotërojë mot i qndrueshëm, ndërsa reshje të reja priten gjatë fundjavës. Temperatura ditore nuk do të ndryshojë ndjeshëm.

TË FUNDIT
4 minuta
Në seancën parlamentare u verifikuan mandatet për deputetët e rinj
28 minuta
Për 18 vite nëpërmjet përmbaruesve janë paguar gati dy miliardë euro
35 minuta
PP: Me marrëveshjet në “Zinxhir” janë kthyer gati 1.000.000 euro në buxhetin shtetëror
1 orë
Largohen 60 metra kub mbetje nga deponitë e egra në Shkup gjatë fundjavës
2 orë
Në Tetovë dhe Shkup ende po sanohen dëmet nga moti i ligë

ME TE LEXUARA

24 orë
Vesna Janevska e mori funksionin ministër i Arsimit dhe Shkencës nga ministri i deritanishëm Jeton Shaqiri
18 orë
Gashi: Bota demokratike e ka për obligim që mos të lejojë refugjatët duke ikur nga mizoria e luftës
1 ditë
Varhelyi uron Mickoskin: Pres të bashkëpunojmë për të avancuar rrugën europiane të vendit
2 orë
Në Tetovë dhe Shkup ende po sanohen dëmet nga moti i ligë
23 orë
Grubi: Do të vazhdoj të qëndroj në krah të Kryetarit Ali Ahmeti
18 orë
Kryeministri Mickoski dhe ministrat e tij morën detyrat dhe nisën punën

LEXO MË SHUMË

Kuvendi parlamenti maqedoni

Në seancën parlamentare u verifikuan mandatet për deputetët e rinj

permbarues izvrsitel

Për 18 vite nëpërmjet përmbaruesve janë paguar gati dy miliardë euro

Prokuroria

PP: Me marrëveshjet në “Zinxhir” janë kthyer gati 1.000.000 euro në buxhetin shtetëror

mbeturina berllok pastrim

Largohen 60 metra kub mbetje nga deponitë e egra në Shkup gjatë fundjavës

vershime shkup

Në Tetovë dhe Shkup ende po sanohen dëmet nga moti i ligë

Hristijan Mickoski

Mickoski njofton investimin e ri në energjetikë: Sigurohet rrymë për 100 mijë amvisëri, 630 punësime të reja

Qendra për Menaxhimin e Krizave.112

QMK: Shpëtohet një 16-vjeçare nga një humnerë në Strumicë

gjykata

Tre të plagosur rëndë nga Maqedonia, vendim i çuditshëm i gjykatës austriake

arme statistik

Maqedonia e Veriut renditet e treta në Evropë sipas shkallës së vdekjeve nga armët e zjarrit

INFO

NA NDIQ