Mot me vranësira të ndryshueshme me reshje të kohëpaskohshme të shiut, pasdite kushte për mot të ligë të shkurtër

Picture of INA
INA

20/05/2024

Moti sot do të jetë me vranësira të ndryshueshme me reshje të kohëpaskohshme lokale të shiut. Pasdite moti në disa vende do të jetë i paqëndrueshëm me reshje të rrëmbyeshme të shiut dhe bubullima lokale në formë të motit të ligë me reshje të rrëmbyeshme intensive, erë të fortë dhe me paraqitje të izoluar të breshrit. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 12 deri në 16, ndërsa ajo maksimale prej 22 deri në 27 gradë.

Në Shkup me vranësira të ndryshueshme me reshje të kohëpaskohshme të shiut. Pasdite në disa pjesë të luginës moti do të jetë i paqëndrueshëm me reshje të rrëmbyeshme, bubullima dhe kushte për shfaqjen e moti të ligë afatshkurtër. Temperatura minimale do të zbresë deri në 16, ndërsa ajo maksimale do të arrijë deri në 26 gradë.

Sipas DPHM, deri të mërkurën do të mbajë moti i paqëndrueshëm, kryesisht pasdite me reshje lokale të rrëmbyeshëm dhe bubullima. Vende-vende do të ketë kushte që proceset të jenë më intensive në formën e një moti të ligë afatshkurtër, me erë të fortë, reshje të rrëmbyeshme për një kohë të shkurtër dhe me dukuri të izoluar të breshërit. Të enjten do të ketë kushte për reshje të shkurtra shiu, kryesisht në zonat malore, ndërsa të premten pritet qëndrueshmëri e përkohshme të motit. Temperaturat do të jenë pa ndryshime të ndjeshme.

TË FUNDIT
13 orë
Alternativa vendosi për emrat e ministrit dhe zëvendësministrave, ja kush janë? (FOTO)
22 orë
Shtrenjtimi i bukës, qytetarët: po na shtrenjtojnë edhe kafshatën e bukës
22 orë
Studentët kërkojnë që racioni ditor të jetë 200 denarë, sepse nuk mund t'ia dalin
22 orë
Përplasje mes Gruevskit dhe Jankullovskës, dyshja e dikurshme famoze e pushtetit
22 orë
Gruevski tregon si u arratis nga Maqedonia

ME TE LEXUARA

13 orë
Alternativa vendosi për emrat e ministrit dhe zëvendësministrave, ja kush janë? (FOTO)
24 orë
Orhan Murtezani ministër për Integrime?
23 orë
Moti sot në Maqedoninë e Veriut
23 orë
Kreu i BFI-së uron myslimanët për Kurban Bajramin: T’i kthehemi shpirtit, moralit e familjes
23 orë
Ambasadorja amerikane në NATO, Smith flet për Maqedoninë e Veriut dhe sfidat e NATO-s
22 orë
Gruevski tregon si u arratis nga Maqedonia

LEXO MË SHUMË

alternativa

Alternativa vendosi për emrat e ministrit dhe zëvendësministrave, ja kush janë? (FOTO)

buka

Shtrenjtimi i bukës, qytetarët: po na shtrenjtojnë edhe kafshatën e bukës

studenti-univerzitet-sv-Kiril-i-Metodij-6

Studentët kërkojnë që racioni ditor të jetë 200 denarë, sepse nuk mund t’ia dalin

gruevski jankullovska

Përplasje mes Gruevskit dhe Jankullovskës, dyshja e dikurshme famoze e pushtetit

gruevskii

Gruevski tregon si u arratis nga Maqedonia

xhulijan smith

Ambasadorja amerikane në NATO, Smith flet për Maqedoninë e Veriut dhe sfidat e NATO-s

shaqir-fetahu

Kreu i BFI-së uron myslimanët për Kurban Bajramin: T’i kthehemi shpirtit, moralit e familjes

moti sot

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

orhan murtezi

Orhan Murtezani ministër për Integrime?

INFO

NA NDIQ