Mot me vranësira të ndryshueshme me shi të përkohshëm lokal

INA
INA

13/03/2024

Moti sot do të jetë pjesërisht i vranët, kryesisht në zonat malore në pjesët perëndimore me reshje të kohëpaskohshme lokale shiu. Do të fryjë erë e dobët deri mesatare nga drejtimi veriperëndimor, më e theksuar përgjatë Vardarit. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 3 deri në 8 gradë, ndërsa maksimalja prej 11 deri në 17 gradë.

Në Shkup do të mbajë mot me vranësira të pjesshme me reshje të shkurtra shiu dhe me erë të dobët deri në mesatare nga drejtimi veriperëndimor. Temperatura minimale do të bie deri në 7, ndërsa ajo maksimale do të arrijë deri në 15 gradë.

Sipas DPHM-së, në ditët në vijim do të mbajë mot i freskët dhe i ndryshueshëm me vranësira dhe reshje të kohëpaskohshme shiu. Të premten dhe në fundjavë kushtet e reshjeve do të ulen dhe do të ketë më shumë mot me diell.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

shkolla shqipe zvicer

Rreth 10 milionë euro të prindërve harxhohen për uniforma, fotografi dhe ushqime

lsm-sindikata780x439-1

LSM: Është e turpshme që në shekullin e 21-të të lutemi për pagë, ditët në vijim do të radikalizojmë protestën

open-balkan

A do të ndodh tërheqja nga Ballkani i Hapur, Osmani e paralajmëron

fatos-rushiti

BDI-së në sfond i buzëqesh opozita

BESIMI

Nënshkruhet Kodi për Zgjedhje Korrekte dhe Demokratike

hoxha555

Shaqiri: Komandat i përgjithshëm i UÇK-së për Maqedoni ka qenë Emrush Xhemajli, jo Ali Ahmeti

Kuvendi Parlamenti maqedonise

Nga nesër rrjedh afati i fushatës parazgjedhore për zgjedhjet parlamentare

bujar osmani

Bujar Osmani i përgjigjet VLEN për rastin “Pacienti!

stevce jakimovski

Jakimovski: Do të parandalojë migrimin e specializantëve

INFO

NA NDIQ