Mot shumë i nxehtë me temperaturë deri në 39 gradë, nga nesër reshje shiu

Picture of INA
INA

01/07/2024

Moti sot në vend do të jetë me diell dhe shumë i nxehtë me erë të dobët deri në mesatare nga drejtimi jugperëndimor. Gjatë natës do të ketë stuhi lokale me reshje të rrëmbyeshme shiu, bubullima, erë të fortë dhe breshër. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 12 deri në 21 gradë, ndërsa maksimalja do të arrijë nga 32 deri në 39 gradë. Indeksi UV do të jetë 9.

Në Shkup mot me diell dhe shumë nxehtë, me erë të dobët deri në mesatare nga drejtimi jugperëndimor. Gjatë natës në pjesë të luginës do të ketë kushte për stuhi lokale me reshje të rrëmbyeshme, bubullima, erë të fortë dhe breshër. Temperatura minimale do të zbresë deri në 18 gradë, ndërsa ajo maksimale do të arrijë 37 gradë.

Siç njoftojnë nga DPHM, gjatë natës të së martës dhe të martën në disa vende do të jetë mot i paqëndrueshëm me reshje të rrëmbyeshme dhe bubullima, lokalisht në formë stuhie me reshje të dendura të rrëmbyeshme, erë të fortë dhe breshër. Më pas ditën e mërkurë dhe të enjten do të mbizotërojë mot me vranësira të ndryeshueshme dhe i freskët me reshje të kohëpaskohshme të rrëmbyeshme shiu dhe bubullima si dhe do të fryjë erë mesatare nga veriu.

TË FUNDIT
1 orë
Ndryshime edhe në Bordin e FIZhT-së! Asnjë shqiptar!
1 orë
Sevim Hoxha, profesoreshë e gjuhës angleze, njëherit edhe këshilltare në Komunën e Çairit i bashkëngjitet Lëvizjes BESA
2 orë
Aleanca e Selës: Po luftohen disa kumarxhinj për t’i krijuar terren “kumarxhinjve të pushtetit”
2 orë
Nikolloski: Kërkojmë që paratë për hekurudhën drejt Bullgarisë të ridedikohen për hekurudhë të shpejtë në Korridorin 10
2 orë
Shkarkohet drejtori i Burgut të Shutkës!

ME TE LEXUARA

1 ditë
Qeveria u kompletua, Kuvendi zgjodhi zëvendësministrat
1 ditë
Ibrahimi këshillon BDI-në: Angazhoni ekspertë edhe për luftën kundër korrupsionit!
11 orë
VLEN për kallëzimin penal të nipit të Ali Ahmetit
1 ditë
Paga mesatare në muajin maj 41.252 denarë
2 orë
Qeveria emëroi disa drejtorë
1 ditë
LSDM për arsyetimin e Mickoskit: A patën të njëjtat probleme ministrat e tij?!

LEXO MË SHUMË

IMG_1564-scaled

Ndryshime edhe në Bordin e FIZhT-së! Asnjë shqiptar!

sevim hoxha

Sevim Hoxha, profesoreshë e gjuhës angleze, njëherit edhe këshilltare në Komunën e Çairit i bashkëngjitet Lëvizjes BESA

ASH

Aleanca e Selës: Po luftohen disa kumarxhinj për t’i krijuar terren “kumarxhinjve të pushtetit”

452382115_1050157969799362_925654468935515164_n

Nikolloski: Kërkojmë që paratë për hekurudhën drejt Bullgarisë të ridedikohen për hekurudhë të shpejtë në Korridorin 10

burg

Shkarkohet drejtori i Burgut të Shutkës!

qeveria e maqedonise

Qeveria emëroi disa drejtorë

IMG_0040

Iseni: Do të punoj me përkushtim për sigurinë dhe mirëqenien e qytetarëve

Ixhet-Lutfiu-

Sonte në Tetovë “Diaspora në objektivin e Ixhet Lutfiut”, filmi dokumentar që dëshmon për rolin shqiptarëve në Danimarkë

IMG_0037

Sedat Sulejmani pranoi detyrë si Zv/ministër i Kulturës dhe Turizmit

INFO

NA NDIQ