Mot vazhdon me diell

0

Në Maqedoninë e Veriut sot do të mbajë mot me diell dhe me vranësira mesatare. Do të ketë erë nga drejtimi jugor. Temperatura maksimale do të jetë 23 gradë Celsius. Në Shkup do të mbajë mot i ngjashëm me temperaturë maksimale deri në 20 gradë Celsius.