Moti gjatë fundjavës në Maqedoninë e Veriut

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë i ndryshueshëm, me vranësira dhe i paqëndrueshëm me reshje të rrëmbyeshme shiu dhe bubullima.

Temperaturat minimale do të lëvizin në intervalin prej 7 deri në 12 gradë, ndërsa maksimalja do të lëvizë nga 21 deri në 29 gradë.

Në Shkup pjesërisht moti do të jetë i vranët dhe i paqëndrueshëm me reshje të kohëpaskohshme të rrëmbyeshëm dhe bubullimë. Temperatura minimale do të zbresë deri në 12, ndërsa ajo maksimale do të arrijë deri në 27 gradë.

Ditën e diel kryesisht në pjesët perëndimore do të mbajë mot i paqëndrueshëm me reshje të rrëmbyeshme dhe bubullima. Ndërsa, në fillim të javës së ardhshme do të ketë stabilizim të përkohshëm të motit me rritje të temperaturës.