Moti gjatë fundjavës në Maqedoninë e Veriut

ina-online
ina-online

14/10/2023

Moti sot do të jetë me diell dhe i ngrohtë me vranësira të vogla lokale, por mëngjesi i freskët. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga jugu.

Temperatura minimale do të jetë në intervalin prej 2 deri në 10, ndërsa ajo maksimale do të arrijë nga 23 deri në 30 gradë.

Në Shkup do të mbajë mot me diell dhe i ngrohtë me erë të dobët juglindore. Temperatura minimale do të zbresë deri në 8, ndërsa ajo maksimale do të arrijë deri në 29 gradë.

Enti Hidrometeorologjik njofton se ditët e fundjavës do të vazhdojnë të jenë me diell me mëngjese të freskëta, por do të jetë relativisht i ngrohtë gjatë ditës.

Gjatë natës së së hënës nga veriu do të fillojë të depërtojë një masë ajri e ftohtë, e ndjekur nga erë e fortë veriore dhe rënie e ndjeshme e temperaturës, sidomos në pjesët veriore të vendit. Në fillim të javës së ardhshme do të mbajë mot pjesërisht i vranët dhe më i freskët me reshje të kohëpaskohshme shiu, sidomos ditën e martë.(INA)

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

fatmir mexhiti

Mexhiti: Në qeveri do ta ngre çështjen e të punësuarve me kontratë të përkohshme në MSH

derivate nafta dizeli benzin

Ulen çmimet e derivateve të naftës në Maqedoninë e Veriut

oliver spasovski

Arma e lidhur me vrasjen e dyfishtë është e në ekspertizë, ndarja e më shumë informatave nuk është e mirë për hetimin, thotë Spasovski

LSDM SDSM Kovacevski zecevic

Kovaçevski: Qeveria teknike është e rregulluar me Ligj, dihen ministritë që i takojnë opozitës

mickoski gerqec

LSDM: Skandal i ri, Mickoski në të njëjtën tavolinë me të arrestuarin për trafikim të 32 kilogramëve drogë nga Gërçeci

vmro-dpmne

OBRM-PDUKM: Talat Xhaferi është i padenjë për postin e kryeministrit

oliver spasovski

Spasovski: Inspektorët do të mbajnë përgjegjësi nëse vërtetohet se kanë shpërndarë informacione për vrasjen e Vanjës

Kovacevski

Kovaçevski: LSDM do të ketë kandidatin e saj për President

Izet Mexhiti kasami opozita len lidhja

LEN: BDI po mundohet ta kthejë Gruevskin në Shkup

INFO

NA NDIQ