Moti i ligë në Shkup: Erërat e fuqishme shkaktojnë dëme në kryeqytet

INA
INA

5 Gusht, 2023

Një stuhi përfshiu Shkupin dhe rethinën e Shkupit. Siç shihet edhe në video, reshjet e dendura të shiut dhe erës kanë goditur pjesën e brendshme të qytetit.

Deri më tani nuk është raportuar për dëme tek autoritetet, megjithëse ka dëme dhe ende nuk dihet shuma.

Tashmë nga dje është paralajmëruar se mund të priten reshje të dendura shiu për shkak të një mase të madhe të lagësht në vend.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

dimitar kovacevski

Lavdërohet kryeministri: Me një pagë mesatare prej 37.000 denarëve dhe një pagë minimale prej 21.000 denarëve, mund të mbulohet shporta e konsumit

policia kosoves terroristet veri

Lirohen katër të dyshuar për sulmin terrorist në Banjskë

8525710B-2B1C-4019-A336-2EA5EAD280CF

Shqipëria nuk mbështet deklaratën e Borrellit, qëndron krah Kosovës

Kreshnik Bekteshi

Bekteshi thotë se masat e Qeverisë po japin efekt: Çdo shtëpi do të kursejë deri në 2.500 denarë

besnik bislimi albin kurti

Kurti flet për skenarin serb në Veri të Kosovës

Afrim Bunjaku

Qeveria jep 50 mijë euro për familjen e policit Afrim Bunjaku

gjykata-kushtetuese

Gjykata Kushtetuese e Maqedonisë sot do të vendosë për evidencën në regjistrat amë

afrim bunjaku

Tragjedia e dytë në familjen Bunjaku, policit të vrarë në veri të Kosovës i kishte vdekur djali para 10 vitesh

dushan janjiq

“Borrell të mos përfshihet, të kyçet NATO…”, analisti serb flet për opsionin e rikthimit në dialogun Kosovë-Serbi

INFO

NA NDIQ