Moti me diell dhe vranësira mesatare, temperatura deri në 38 gradë

Moti sot do të jetë me diell dhe shumë i ngrohtë, me vranësira të vogla deri në mesatare. Pasdite në disa pjesë të vendit priten reshje të rrëmbyeshme të shiut, posaçërisht në pjesët malorë. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 11 deri në 20 gradë, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 31 deri në 38 gradë Celsiusë.

Në Shkup dhe rrethinë do të mbaj mot i ngjashëm. Temperatura minimale do të ulet në 17 gradë, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 36 gradë Celsiusë.