Moti me vranësira të ndryshueshme, temperatura deri në 20m gradë

INA
INA

15/11/2023

Moti sot paradite do të jetë me vranësira të ndryshueshme dhe mjegull nëpër disa lugina. Pasdite dhe gjatë natës do të ketë reshje lokale të shiut. Do të fryjë dhe erë mesatare nga drejtimi perëndimorë dhe veriperëndimorë. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 0 deri në 8, ndërsa ajo maksimale do të arrij nga 15 në 20 gradë, shkruan Alsat.

Në Shkup dhe rrethinë moti paradite do të jetë me vranësira të ndryshueshme dhe mjegull, ndërsa pasdite dhe në orët e mbrëmjes me reshje të kohëpaskohshme të shiut. Do të fryjë dhe erë mesatare nga drejtimi verior, Temperatura minimale do të ulet në 3, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 16 gradë Celsiusë.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

bdi

Kryesia qendrore ia delegon kompetencat, Ali Ahmeti do të vendos për koalicionet parazgjedhore

Arbnor-Maliqi-LD-1130x635-1

LD: Mos nënçmohen studentët

LEN lidhja evropiane per ndryshim

LEN kërkon nga pushteti përgjigje: A është i përfshirë Lupço Palevski edhe në organizimin e rastit të montuar “Monstra”?!

besa

Lulzime Ameti: Vendbanimet shqiptare pa autostrada, Qeveria prioritet kazinot

kufi-bllace

Vikendi i zgjatur, shkakton kolona kilometërshe në kufirin e “Bllacës”

Talat Xhaferi

Xhaferi: Festat kombëtare na tregojnë se duhet të ruhet trashigimia shpirtërore

Carshia-e-Shkupit

Maqedoni/Hoxhallarët para politikanëve, besim i ulët në institucionet e shtetit

grabitja

Arrestohet shkupjani që grabiti një barnatore në Shkup

LSDM SDSM

LSDM akuzon Mickoskin për fshehje të informacioneve në rastin e vrasjes së dyfishtë

INFO

NA NDIQ