Moti në Maqedoninë e Veriut

INA
INA

13/01/2024

Moti sot në mëngjes do të jetë i ftohtë, ndërsa gjatë ditës me diell me vranësira të vogla lokale.

Temperatura minimale do të jetë në intervalin prej -11 deri në -4, ndërsa ajo maksimale do të arrijë nga 0 deri në 7 gradë.

Mot me diell do të mbizotërojë këtë fundjavë me mëngjese të ftohtë dhe vranësira mesatare gjatë ditës. Në fillim të javës së ardhshme do të mbajë mot me vranësira të pjesshme me reshje të kohëpaskohshme bore në male dhe në vendet më të larta, sidomos në pjesët perëndimore ku do të formohet mbulesë e re bore. Në zonat më të ulëta reshjet do të jenë me shi dhe borë.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

grubi ahmeti merko

Dega e BDI-së në Strugë a do ta pranojë Ziadin Selën si bartës të listës së përbashkët për deputetë, flet Shaqiri?

gazmend hoxha tasevski

Policia e Kosovës dhe e Maqedonisë së Veriut bashkë në luftën kundër krimit ndërkufitar

krenar lloga

Lloga: Gjykata të veprojë njëjtë edhe me rastet tjera ku ka pasur shkelje të afateve kushtetuese

Abdush Demiri

Abdush Demiri nga opozita shqiptare u zgjodh anëtar i KSHZ-së

Talat Xhaferi

VLEN: Talat Xhaferi tradhtoi universitetet shqiptare, edhe si kryetar kuvendi, edhe si kryeministër

Kuvendi Parlamenti maqedonise

Parlamenti nuk votoi zgjatjen e vlefshmërisë së pasaportave të vjetra

lirim shabani jusuf ut

Universiteti i Tetovës dhe Agjencia e Barnave dhe Pajisjeve Mjekësore (MALMED), nënshkruan memorandum bashkëpunimi

Oher

Paralajmërime të rrejshme për bombë në disa objekte në Ohër

Mladen cadikovski

Çadikovski në “Poligraf”: Të mos lejojmë të keqpërdoremi, gazetarët të kontrollojnë informacionet që vijnë nga politikanët

INFO

NA NDIQ