Moti në Maqedoninë e Veriut

Picture of ina-online
ina-online

02/10/2023

Moti sot do të jetë me diell me vranësira të lokale.

Në Povardarie do të fryj erë mesatare e fortë nga drejtimi verior me shpejtësi mbi 50 km/h.

Temperatura minimale do të jetë në interval prej 4 deri në 19 gradë, ndërsa maksimalja do të arrij nga 22 deri në 29 gradë.

Vazhdon periudha e motit relativisht të ngrohtë me mëngjese të freskëta dhe vranësira të herë pas hershme. Ditën e enjte do të ketë rritje të pjesshme të vranësirave dhe kushtet për reshje lokale të shkurtra shiu.

TË FUNDIT
26 minuta
Sot bëhet varrimi i gazetarit Isuf Kadriu
28 minuta
Ministri Mucunski do të marrë pjesë në mbledhjen e Këshillit të Punëve të Jashtme të BE-së
40 minuta
QMK: Po sanohen dëmet nga moti i ligë në Tetovë dhe Shkup
1 orë
Xhaferi sot do t’ia dorëzojë funksionin e kryeministrit Hristijan Mickoskit
1 orë
Taravari cakton zëvendësin e tij dhe ka një mesazh për gostivarasit

ME TE LEXUARA

19 orë
Duraku: Ne jemi ata që kemi legjitimitetin tek shqiptarët, kemi fitore të pastër në gjitha komunat shqiptare
3 orë
Mot me diell dhe shumë i nxehtë, pasdite në disa pjesë të luginave paraqitje e mundshme e shiut të rrëmbyeshëm, bubullimave dhe erës së fuqishme
19 orë
Ish-deputeti i LSDM humb jetën tragjikisht (FOTO)
2 orë
Kush është Hristijan Mickoski, kryeministri i ri i Maqedonisë së Veriut
17 orë
Ndërroi jetë gazetari Isuf Kadriu, zv/kryeredaktori i TV ALSAT
1 orë
Varhelyi uron Mickoskin: Pres të bashkëpunojmë për të avancuar rrugën europiane të vendit

LEXO MË SHUMË

isuf kadriu

Sot bëhet varrimi i gazetarit Isuf Kadriu

timco mucunski

Ministri Mucunski do të marrë pjesë në mbledhjen e Këshillit të Punëve të Jashtme të BE-së

bresher

QMK: Po sanohen dëmet nga moti i ligë në Tetovë dhe Shkup

talat xhaferi

Xhaferi sot do t’ia dorëzojë funksionin e kryeministrit Hristijan Mickoskit

arben taravari

Taravari cakton zëvendësin e tij dhe ka një mesazh për gostivarasit

varhelyi

Varhelyi uron Mickoskin: Pres të bashkëpunojmë për të avancuar rrugën europiane të vendit

Mickoski

Kush është Hristijan Mickoski, kryeministri i ri i Maqedonisë së Veriut

moti shiu

Mot me diell dhe shumë i nxehtë, pasdite në disa pjesë të luginave paraqitje e mundshme e shiut të rrëmbyeshëm, bubullimave dhe erës së fuqishme

bekim qoku kuvend

Bekim Qoku: Dhe ja, më në fund, Erdhi dita, Ali opozita

INFO

NA NDIQ