MOTI për katër ditë e ardhshme, rënie të temperaturave

ina-online
ina-online

19/11/2023

Moti në Maqedoninë e Veriut edhe të dielën do të jetë me temperatura të ulta. Në mëngjes do të fryjë erë e fortë nga veriu.

Ditën e hënë do të mbizotërojë mot me diell me mëngjes të ftohtë, ndërsa temperatura ditore do të rritet. Më pas nga e marta do të ketë një periudhë me mot kryesisht të vranët, nga fundi i ditës me reshje lokale shiu. Më shumë reshje shiu priten të mërkurën.

Parashikimi për 20.11.2023
Temperatura minimale: -5°C deri 3°C
Temperatura maksimale: 12°C deri 18°C

Mëngjesi i ftohtë, dita vazhdon me periudha të diellit dhe në disa zona me vranësira të vogla lokale. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare kryesisht nga drejtimi perëndimor.

Parashikimi për 21.11.2023
Temperatura minimale: 0°C deri 5°C
Temperatura maksimale: 10°C deri 16°C

Pjesërisht e vranët me erë të dobët deri mesatare nga jugu. Nga fundi i ditës do të ketë reshje lokale shiu, kryesisht në pjesët veriore.

Parashikimi për 22.11.2023
Temperatura minimale: 5°C deri 10°C
Temperatura maksimale: 10°C deri 15°C

Vranësirë ​​me reshje të kohëpaskohshme shiu. Pasdite do të fryjë erë e dobët deri mesatare nga drejtimi verior, e cila nga fundi i ditës do të intensifikohet.(INA)

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

IMG_7005

Arben Taravari nënshkruan me NDI, Memorandumin e Bashkëpunimit “Fito me integritet”

FB_IMG_1701896847835

SHKUPI – KJO „MEKË” E SHQIPTARISË

Biljana-Ivanovska-780x439-1

Ivanovska: Komisioni për Antikorrupsion në vitin 2019 kërkoi shkarkimin e Angjushevit

policia-mk

Avokati që dërgoi Palevskin në Beograd po merret në pyetje në polici

azir aliu

Ministri Azir Aliu sjell 5 ligje të rëndësishme për reformën në administratë dhe transformimin digjital

Palevski palco

Së shpejti do të bëhet ekstradimi i Palevskit/ Do të qëndrojnë në paraburgim në Turqi deri sa t’i dorëzohet RMV-së

foto-autostrada-korridori-8

Shpronësohen 45 parcela përgjatë Korridorit 8/ Grubi: Projekti do të realizohet sipas dinamikës së paraparë

paraburgim-1

Maqedonia pa bazë ligjore për dënimin me vdekje, burgimi i përjetshëm mbetet dënimi më i lartë

cigar-elektronike1

Shifra shqetësuese për duhanpirjen te minorenët/ 12,4% nga mosha 13 deri 15 vjeç konsumojnë duhan

INFO

NA NDIQ