Moti sot në Maqedoninë e Veriut, pasdite shi dhe kushte për breshër

Picture of INA
INA

05/08/2023

Gjatë ditës së shtunë pritet mot jo stabil në Maqedoninë e Veriut.

Temperatura mbi mesataren, erë e fortë dhe stuhi, priten si dukuri gjatë ditës së nesërme.

Moti më jostabil, me reshje të dendura të shiut dhe bubullima priten gjatë orëve të mbrëmjes, ndërkaq në disa vende do të shoqërohen edhe me erë të fortë.

Temperatura maksimale do të lëvizë nga 31 deri në 38 gradë.

Në Shkup do të mbajë mot me diell dhe shumë ngrohtë në mëngjes me erë të fortë juglindore. Pasdite dhe në mbrëmje vranësitë do të shtohen dhe do të jenë të paqëndrueshme me reshje të rrëmbyeshme, bubullima dhe erë të fortë, në pjesë të luginës në formë stuhie. Temperatura maksimale do të arrijë deri në 37 gradë.

Nga e diela pritet mot më i freskët, i shoqëruar edhe me erë.(INA)

TË FUNDIT
15 orë
Alternativa vendosi për emrat e ministrit dhe zëvendësministrave, ja kush janë? (FOTO)
24 orë
Shtrenjtimi i bukës, qytetarët: po na shtrenjtojnë edhe kafshatën e bukës
24 orë
Studentët kërkojnë që racioni ditor të jetë 200 denarë, sepse nuk mund t'ia dalin
24 orë
Përplasje mes Gruevskit dhe Jankullovskës, dyshja e dikurshme famoze e pushtetit
24 orë
Gruevski tregon si u arratis nga Maqedonia

ME TE LEXUARA

15 orë
Alternativa vendosi për emrat e ministrit dhe zëvendësministrave, ja kush janë? (FOTO)
1 ditë
Orhan Murtezani ministër për Integrime?
1 ditë
Moti sot në Maqedoninë e Veriut
1 ditë
Kreu i BFI-së uron myslimanët për Kurban Bajramin: T’i kthehemi shpirtit, moralit e familjes
1 ditë
Ambasadorja amerikane në NATO, Smith flet për Maqedoninë e Veriut dhe sfidat e NATO-s
24 orë
Gruevski tregon si u arratis nga Maqedonia

LEXO MË SHUMË

alternativa

Alternativa vendosi për emrat e ministrit dhe zëvendësministrave, ja kush janë? (FOTO)

buka

Shtrenjtimi i bukës, qytetarët: po na shtrenjtojnë edhe kafshatën e bukës

studenti-univerzitet-sv-Kiril-i-Metodij-6

Studentët kërkojnë që racioni ditor të jetë 200 denarë, sepse nuk mund t’ia dalin

gruevski jankullovska

Përplasje mes Gruevskit dhe Jankullovskës, dyshja e dikurshme famoze e pushtetit

gruevskii

Gruevski tregon si u arratis nga Maqedonia

xhulijan smith

Ambasadorja amerikane në NATO, Smith flet për Maqedoninë e Veriut dhe sfidat e NATO-s

shaqir-fetahu

Kreu i BFI-së uron myslimanët për Kurban Bajramin: T’i kthehemi shpirtit, moralit e familjes

moti sot

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

orhan murtezi

Orhan Murtezani ministër për Integrime?

INFO

NA NDIQ