Moti sot në Maqedoninë e Veriut, pasdite paralajmërime për shi

Picture of ina-online
ina-online

23/06/2024

Moti sot në Maqedoni do të jetë me diell dhe shumë i ngrohtë me vranësira të vogla deri mesatare.

Pasdite do të ketë dukuri lokale me reshje të rrëmbyeshme shiu dhe bubullima, si dhe do të ketë kushte për paraqitje të stuhive me reshje të dendura të shiut, erë të fortë dhe breshër. Indeksi UV do të jetë 8.

Në Shkup me diell dhe shumë i ngrohtë me vranësira të ulëta deri në mesatare. Pasdite në pjesë të luginës mund të ketë reshje të rrëmbyeshme shiu, bubullima dhe erë e fortë.

Nesër paradite do të mbajë mot me diell dhe shumë i ngrohtë me vranësira të ulëta deri mesatare. Pasdite do të jetë e paqëndrueshme me reshje të rrëmbyeshme shiu dhe bubullimë, lokalisht në formë stuhie. Temperaturat ditore do të lëvizin nga 30 deri në 38 gradë.

TË FUNDIT
1 orë
Maqedonia e Veriut po zbrazet, 205 vendbanime nuk kanë aspak popullatë, 215 të tjera janë me më pak se 10 banorë
3 orë
Mickoski: Në buxhetin e shtetit mungojnë para për çka organet e hetuesisë do të kenë shumë punë
3 orë
A do të ketë luftë të re në Ballkan? Si përgjigjet ish-këshilltari i Clintonit e Obamës?
3 orë
Bekteshi: Sezona kalon, qytetarët ende presin kondicionerët dhe vauçerët për turizëm
3 orë
Mbyllet pika kufitare “Bogorodica”, zjarr në anën greke

ME TE LEXUARA

1 ditë
Rexhep Memedi: Infermierja nuk ka patur aspak qëllim që ta lëndoj foshnjën, prindërit dhe infermierja zgjatën dorën!
23 orë
Babai e martoi tre herë duke e shitur me para, kumanovarja e mitur e paraqet në polici
1 ditë
A ka frikë nga një luftë e re në Ballkan? Flet ish-përfaqësuesi i lartë Petritsch
3 orë
Ndahen 4.1 miliardë denarë për paga dhe pesë miliardë për pensione
1 ditë
E kishte dhënë makinën për kompensim me mobilie, mashtrohet një person në Tetovë
10 orë
Çfarë bëri atentatori i Donald Trump 48 orë përpara se të qëllonte ish-Presidentin amerikan
1 ditë
Pesë vrasje të pazbardhura që kur ministri është i VMRO-së
3 orë
Mbyllet pika kufitare “Bogorodica”, zjarr në anën greke
1 ditë
Zyrtarët e lartë të BE-së do të bojkotojnë takimet jozyrtare të organizuara nga Hungaria

LEXO MË SHUMË

IMG_4461

Maqedonia e Veriut po zbrazet, 205 vendbanime nuk kanë aspak popullatë, 215 të tjera janë me më pak se 10 banorë

hristijan mickoski

Mickoski: Në buxhetin e shtetit mungojnë para për çka organet e hetuesisë do të kenë shumë punë

Charles Kupchan

A do të ketë luftë të re në Ballkan? Si përgjigjet ish-këshilltari i Clintonit e Obamës?

Kreshnik Bekteshi

Bekteshi: Sezona kalon, qytetarët ende presin kondicionerët dhe vauçerët për turizëm

kufi zjarr bogorodice

Mbyllet pika kufitare “Bogorodica”, zjarr në anën greke

denar

Ndahen 4.1 miliardë denarë për paga dhe pesë miliardë për pensione

pasaporta dokumente personale

Mbi 5600 veta kanë hequr dorë nga shtetësia e Maqedonisë gjatë pesë viteve të fundit

Afrim Gashi

Gashi: Kam informacione të sigurta, dhoma 161, si BDI uli pazarin për të hy në Qeveri

qeveria e maqedonise

Qeveria çoi në Kuvend listën e zëvendësministrave, këto janë emrat?

INFO

NA NDIQ