Moti sot dhe gjatë fundjavës në Maqedoninë e Veriut

Picture of ina-online
ina-online

03/11/2023

Moti sot do të jetë pjesërisht i vranët me erë të fortë nga drejtimi jugor (mbi 60 km/h), njofton Enti Hidrometeorologjik.

Pasdite nën ndikimin e aktivitetit ciklonik do të ketë reshje shiu fillimisht në pjesët perëndimore. Gjatë orëve të natës reshjet do të përhapen kudo dhe në vend do të jenë më të shumta, të ndjekura me bubullima.

Temperaturat do të lëvizin nga 8 deri në 24 gradë Celsius.

Në Shkup me vranësira të pjesshme me erë mesatare deri të fortë jugore. Nga fundi i ditës dhe gjatë natës do të ketë reshje shiu, më të bollshme në pjesë të luginës.

Ditën e shtunë do të mbajë mot i vranët me reshje shiu, në shumë vende më të bollshme (mbi 30 l/m2), e herë-herë do të jetë i rrëmbyeshëm dhe i shoqëruar me bubullima. Të dielën do të fryjë erë e fortë jugore, ndërsa në pjesët perëndimore priten reshje lokale pasdite. Temperaturat do të mbeten relativisht të larta.(INA)

TË FUNDIT
30 minuta
Goditen dy kompani të lojrave të fatit në Maqedoni, i merren licencat
38 minuta
Në Maqedoni ka 7 zjarre aktive
41 minuta
Kryeministri Mickoski merr rrogë 2.280 euro, ministrat dhe zv/ministrat 1.870 euro
1 orë
“Edhe Pablo Escobar rrinte në burg, këta jo”/Pandov: Mungonin 11 të burgosur në burgun e Shutkës
2 orë
Arrestohet një person nga Likova, i dënuar me mbi pesë vite burg

ME TE LEXUARA

7 orë
Moti sot në Maqedoninë e Veriut
1 ditë
Mexhiti fton mërgimtarët në takim në Çarshinë e Shkupit
1 orë
“Edhe Pablo Escobar rrinte në burg, këta jo”/Pandov: Mungonin 11 të burgosur në burgun e Shutkës
1 ditë
LSDM: 20 000 euro për udhëtimin komod të Mickoskit dhe ministrave në Uashington!
6 orë
Qeveria VMRO dhe VLEN parasheh masa të reja për rritjen e natalitetit
1 ditë
Nga 30 zjarre të hapura, 9 vatra janë ende aktive
41 minuta
Kryeministri Mickoski merr rrogë 2.280 euro, ministrat dhe zv/ministrat 1.870 euro

LEXO MË SHUMË

kazino

Goditen dy kompani të lojrave të fatit në Maqedoni, i merren licencat

zjarr

Në Maqedoni ka 7 zjarre aktive

Mickoski Mexhiti

Kryeministri Mickoski merr rrogë 2.280 euro, ministrat dhe zv/ministrat 1.870 euro

burg

“Edhe Pablo Escobar rrinte në burg, këta jo”/Pandov: Mungonin 11 të burgosur në burgun e Shutkës

policia

Arrestohet një person nga Likova, i dënuar me mbi pesë vite burg

sedat-750x430-1

Sedat Rushani drejtor në Byron për Metorologji

cezme-uji

Aksion për pagesën e borxheve të ujit pa llogaritje të interesit deri më 31 korrik

taravari-arbennn

Taravari: Deri në fund të vitit nuk do të ketë rritje të pagave në shëndetësi

fature-market

LSM: Shpenzimet për një familje në Maqedoni për muajin korrik, 60.570 denarë

INFO

NA NDIQ