Moti sot: I ftohtë dhe me reshje të borës

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

21/01/2022

Me vranësira, i ftohtë dhe kohë pas kohe me reshje të borës do të jetë moti sot në Maqedoninë e Veriut, njofton Drejtoria për Punë Hidrometeorologjike.

Reshjet do të jenë më të dendura në pjesën perëndimore, ndërkaq mbulesë të borës do të formohet në çdo pjesë të vendit, transmeton TV21.

Për shkak të temperaturave të ulëta do të krijohen edhe ngrica. Do të fryjë edhe erë e përforcuar në drejtim verior.

Temperatura minimale do të jetë në interval prej -7 deri në -1, ndërkaq maksimalja do të arrijë prej -2 deri në 4 gradë Celsius.

Në Shkup do të jetë me vranësira dhe i ftohtë, kohë pas kohe do të ketë edhe reshje të borës, veçanërisht gjatë paradites.

Temperatura minimale do të ulet deri në -2, kurse maksimalja do të arrijë deri në 1 gradë Celsius.

TË FUNDIT
3 orë
Paguan mbi 900€ për ‘ultra all-inclusive’, pas një dite “Sharr Travel” i njofton se oferta ishte me mëngjes dhe darkë
3 orë
Resul Ademi,19 vjeçari nga Nikushtaku që humbi jetën në aksident trafiku
4 orë
Taravari: Nëse do të mbaheshin zgjedhje të parakohshme lokale, jo vetëm Gostivarin por edhe Sarajin do ta fitonim
4 orë
‘Dorëzohet’ Mickoski: Betimin do ta bëj me emrin kushtetues
6 orë
Arrestohen dhjetë persona pas përleshjes masive në Karposh dhe në Qendrën Klinike

ME TE LEXUARA

17 orë
Milloshoski: LSDM dhe BDI kanë lënë një buxhet me një nivel shumë të ulët
11 orë
Dorëzohet në Kuvend përbërja e re e Qeverisë, pritet caktimi i seancës
8 orë
Daçiq bën thirrje për anulimin e festivalit “Mirëdita, dobar dan” në Beograd
17 orë
Moti sot në Maqedoninë e Veriut
11 orë
Përurohet shtatorja e 7-vjeçarit, Leutrim Ahmetit të vr’arë nga serbët në Skenderaj
8 orë
Nga shtatori shtrenjtime ekstreme të çmimeve të shërbimeve noteriale

LEXO MË SHUMË

IMG_3310

Paguan mbi 900€ për ‘ultra all-inclusive’, pas një dite “Sharr Travel” i njofton se oferta ishte me mëngjes dhe darkë

Screenshot_2024-06-19-00-12-33-792_com.facebook.katana-edit

Resul Ademi,19 vjeçari nga Nikushtaku që humbi jetën në aksident trafiku

Arben Taravari

Taravari: Nëse do të mbaheshin zgjedhje të parakohshme lokale, jo vetëm Gostivarin por edhe Sarajin do ta fitonim

Mickoski

‘Dorëzohet’ Mickoski: Betimin do ta bëj me emrin kushtetues

MVR-polici-a-1-750x430-1-1

Arrestohen dhjetë persona pas përleshjes masive në Karposh dhe në Qendrën Klinike

IMG_3305

Nga shtatori shtrenjtime ekstreme të çmimeve të shërbimeve noteriale

dacic

Daçiq bën thirrje për anulimin e festivalit “Mirëdita, dobar dan” në Beograd

Oliver spasovski

Spasovski ja çfarë thotë për Qeverinë e re VMRO-VLEN-ZNAM

tetova

Tetovë, në fund të muajit nis vendosja e semaforëve në bulevardin “Bllagoja Toska”

INFO

NA NDIQ