Moti sot – i ngrohtë dhe me diell

Iliria News Agency
Iliria News Agency

18/02/2022

Mëngjesi do të jetë me vranësira, kurse pasditja do të jetë me diell. Kështu pritet të jetë moti sot në Maqedoninë e Veriut, bëjnë të ditur nga Drejtoria për Punë Hidrometeorologjike.

Do të fryjë erë e dobët, kurse temperatura do të jetë – maksimalja prej 0 deri 6 gradë, kurse minimalja prej 12 deri në 20 gradë celsius.

Mot i ngjashëm pritet edhe në Shkup. Temperatura minimale do të ulet në 2, kurse maksimalja do të arrijë në 16 gradë Celsius, transmeton TV21.

Mot i ngrohtë pritet edhe gjatë fundjavës. Temperaturat ditore do të jenë të larta.

Vranësira do të paraqiten ditën e diel, të cilat në mbrëmje dhe të hënën do të shoqërohen edhe me reshje të shiut.

Reshje më të mëdha priten të martën, ku për shkak të uljes së temperaturave në disa vende do të jenë edhe me borë.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Kongresi Senati Amerikan SHBA

Në ankth për Ballkanin, SHBA-ja aspiron angazhim të shtuar

lindita ahmeti

ITSHKSH përkujtoi studiuesen Lindita Ahmeti

vucic kurti

Vuçiq ankohet në OKB: punët e Maqedonisë së Veriut s’i pengon Serbia, por Albin Kurti

vucic un

Vuçiqi vazhdon me ”përalla”, pretendon se shtypja ndaj serbëve në Kosovë është shtuar

speciazilanta

Specializantët privatë pezullojnë përkohësisht grevën: Nuk do të ndalemi deri në zgjidhjen e problemeve tona

Caroline Ziadeh

Shefja e UNMIK-ut: Vazhdoj ta theksoj kërkimin e përgjegjësisë për incidentin në Banjskë

vucic vjosa osmani

Nis seanca për Kosovën në OKB, Osmani përball Vuçiqit

naim-bajrami

ASH: Ranë maskat, Mickoski shpalosi bashkëpunimin që ka me opozitën shqiptare

pasaporta

Dokumentet personale do të mund të merren edhe të mërkurën

INFO

NA NDIQ