Moti sot me diell dhe i ngrohtë, deri 34 gradë

Picture of INA
INA

05/07/2024

Moti sot do të jetë me diell dhe i ngrohtë me vranësira të vogla lokale deri në mesatare. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare, ndërsa përgjatë Vardarit erë herë pas here e fortë nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të jetë në interval nga 9 deri 18, ndërsa maksimalja do të lëvizë nga 27 deri 34 gradë.

Në Shkup moti do të jetë me diell dhe i ngrohtë me vranësira të vogla deri mesatare. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare veriore. Temperatura minimale do të ulet deri 16, ndërsa maksimalja do të arrijë deri 32 gradë.

Sipas DPHM-së, pason periudha me mot kryesisht me diell dhe shumë të ngrohtë, me rritje të temperaturës ditore, e cila nga e diela kudo do të jetë mbi 30 gradë. Në fillim të javës së ardhshme në orët e pasdites do të krijohen kushte për shfaqje të izoluar të paqëndrueshmërisë.

TË FUNDIT
2 javë
Deputeti Shaqiri takoi komandant Dunavin në burgun e Idrizovës (FOTO)
2 javë
Mexhi jep lajmin e mirë: Kalojmë në veprim për Tetovën
3 javë
Moti sot me diell dhe i ngrohtë, deri 34 gradë
3 javë
Parashikimi i motit
4 javë
Mickoski në takim me Geer: Qeveria do të vazhdojë bashkëpunimin me BE-në në frymën e partneritetit dhe vlerave të përbashkëta

ME TE LEXUARA

No data was found

LEXO MË SHUMË

rijad shaqiri

Deputeti Shaqiri takoi komandant Dunavin në burgun e Idrizovës (FOTO)

izet mexhiti vlen

Mexhi jep lajmin e mirë: Kalojmë në veprim për Tetovën

moti sot

Moti sot me diell dhe i ngrohtë, deri 34 gradë

moti sot

Parashikimi i motit

mickoski gir geer

Mickoski në takim me Geer: Qeveria do të vazhdojë bashkëpunimin me BE-në në frymën e partneritetit dhe vlerave të përbashkëta

afrona

“A më hala?” Si Blero e vuri në siklet Afronën, ja si u përgjigj ajo

mirlind daku

Rubin Kazan merr masa ndaj Mirlind Dakut

instagram

Instagram njofton veçorinë e re që do të shpërndahet te përdoruesit në mbarë botën

fronti evropian

Fronti Europian sërish me akuza ndaj VLEN për pjesëmarrjen në Qeveri

INFO

NA NDIQ