Moti sot me diell dhe i nxehtë, temperatura deri në 19 gradë

Gjatë ditës së sotme do të mbaj mot me diell dhe relativisht i ngrohtë. Kah fundi i ditës në pjesët perëndimore të vendit do të ketë kushte për reshje lokale të shiut. Temperatura maksimale do të jetë në interval prej 13 deri në 19 gradë Celsiusë.

Në Shkup dhe rrethinë do të mbaj mot i ngjashëm, me diell dhe vranësira mesatare. Temperatura maksimale do të arrij deri në 17 gradë Celsiusë.