Moti sot me diell, gjatë javës me borë

Iliria News Agency
Iliria News Agency

16/01/2022

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell, por me erë të dobët.

Gjatë paradites në disa lugina do të ketë edhe mjegull.

Siç njofton Drejtoria për Punë Hidrometeorologjike, temperatura minimale do të jetë prej -9 deri në 0, ndërkaq maksimalja prej 3 deri 9 gradë celsius.

Në Shkup moti do të jetë me vranësira të pakta dhe me erë të dobët veriore. Temperatura minimale do të ulet në -4, kurse maksimalja do të arrijë deri në 6 gradë, transmeton TV21.

Nga e hëna moti do të jetë stabil dhe i thatë me kushte të paraqitjes së mjegullës, por gjatë orëve të paradites. Të hënën – gjatë mbrëmjes dhe të martën – gjatë paradites do të krijohen kushte të reshjeve lokale të borës.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Zgjedhje votime vota Maqedoni

Disa nga rezultatet jo zyrtare nga rajoni i Tetovës

arber

Ademi: Sot populli foli

Bilall Kasami

Kasami: Dalja e votuesve e lartë, po tregohet vendosmëri për ndryshim

vlen

VLEN: Në Likovë vjedhje masive të votave, mbushje dhe treni bullgar

MPB-policia-maqedonise

Arrestohen pesë persona, fotografuan fletëvotimet

kumanove hotel kristal

Mbyllet vendvotimi 1075 në Gjimnazin e Kumanovës

likov

Procesi në Likovë po zhvillohet pa pengesa. Fetai: Në zonat rurale fluksi më i madh është pas orës 15

Zgjedhje votime vota Maqedoni

KSHZ: 35.89 % votuan deri në ora 15:00

Screenshot_2024-04-24-16-05-49-430_com.facebook.katana-edit

Shefik Bajrami shkel rëndë urdhrat e Ministrisë së Brendhsme, nxjerr nga shtabi i SPB – Tetovë policët e deleguar për të qenë pjesë të shtabit

INFO

NA NDIQ