Moti sot me diell me temperatura deri 29 gradë

ina-online
ina-online

21/10/2023

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe i ngrohtë. Në shumë vende do të fryjë erë e fortë nga drejtimi jugor me shpejtësi mbi 60 kilometra në orë. Në orët e natës në drejtim të së dielës do të ketë destabilizim të përkohshëm me reshje të rrëmbyeshme lokale dhe bubullima të rralla, njoftojnë nga Enti Hidrometeorologjik.

Temperatura minimale do të jetë në intervalin prej 7 deri në 17, ndërsa ajo maksimale do të arrijë nga 24 deri në 29 gradë Celsius.

Në Shkup me diell me vranësira të vogla deri mesatare. Do të fryjë erë mesatare deri e fortë nga drejtimi juglindor. Temperatura minimale ka zbritur deri në 12, ndërsa ajo maksimale do të arrijë në 27 gradë Celsius.

Moti i qëndrueshëm dhe relativisht i ngrohtë do të qëndrojë deri në mesin e javës së ardhshme. (INA)

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

blinken cameron shkup

Lavrov ateroi në Shkup, por përpos Blinkenit u larguan edhe Borell dhe Kameron

lavrov bujar osmani

24info: Lavrov kundër Kosovës së pavarur, Osmani u grind me të gjithë për ta sjellë në Shkup

jeton abdullahu flamuri

Flet tetovari që ngriti flamurin kombëtar pranë kishës në Kodrën e Diellit

blinken lavrov

Blinken dhe Lavrov nuk u përpoqën në Shkup, sekretari amerikan u largua për Izrael pa mbërritur kryediplomati rus

Kovacevski

Kovaçevski: Qytetarët nuk e duan izolimin, ashtu siç ndodhi për 11 vjet

shen-naum2-696x466

Ahmet Zogu a e shiti Shën Naumin? Truku në vendimin e gjykatës së Hagës

adriatik lapaj

Lapaj: Nuk ndihem mirë që Shqipëria 30 vite s’ka bërë asgjë për shqiptarët e Maqedonisë

Borell

Borrell: Lavrovi në Shkup duhet të dëgjojë se përse e dënojmë Rusinë!

borel-kovacevski

Borell porosi partive politike në Maqedoni: Nuk duhet të ketë ndarje për BE-në, miratoni ndryshimet kushtetuese

INFO

NA NDIQ