Moti sot me temperaturë deri -16

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

26/01/2022

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë ftohtë, gjatë ditës me paraqitje të kohë pas kohshme të diellit, ndërkaq në pjesën veriperëndimore të vendit do të paraqiten edhe vranësira.

Siç qëndron në njoftimin e Drejtorisë për Punë Hidrometeorologjike, do të fryjë edhe erë e fortë veriore, transmeton TV21.

Temperatura minimale do të jetë në interval prej -16 deri në -3, kurse maksimalja do të arrijë prej -2 deri në 7 gradë celsius.

Edhe në Shkup do të jetë me vranësira dhe me erë veriore. Temperatura minimale do të ulet deri në -7, kurse maksimalja do të arrijë në 2 gradë celsius.

TË FUNDIT
43 sekonda
Halilaj: “Ishim cak i Fatonit për të na vrarë, ai nuk e kishte vrarë ushtarin rus (VIDEO)
8 minuta
Rasti i Faton Hajrizit: Serbia nuk i përgjigjet Kosovës, MPJD flet me familjen dhe ankohet te vendet e QUINT-it
24 minuta
Në Shkup është gjetur i vdekur një shtetas i Kroacisë
25 minuta
Bajrami: Ndryshimi solli lirinë për dhunuesit e 27 prillit
27 minuta
Pesë të dënuarit për ngjarjet e 27 prillit sot janë liruar me pushim prej 30 ditësh

ME TE LEXUARA

12 orë
Demokratët të ndarë për kandidatin për president pas largimit të Biden, kush do t’i prijë garës?!
43 sekonda
Halilaj: “Ishim cak i Fatonit për të na vrarë, ai nuk e kishte vrarë ushtarin rus (VIDEO)
1 ditë
Nga 30 zjarre të hapura, 9 vatra janë ende aktive
6 orë
Taravari: Deri në fund të vitit nuk do të ketë rritje të pagave në shëndetësi
1 ditë
VMRO-DPMNE: BDI kur s’është në Qeveri për të vjedhur, krijon çështje etnike dhe ndarje
4 orë
Filipçe: VMRO i poshtëron punëtorët, nuk ka rritje të pagave në asnjë sektor

LEXO MË SHUMË

gazmend halilaj

Halilaj: “Ishim cak i Fatonit për të na vrarë, ai nuk e kishte vrarë ushtarin rus (VIDEO)

faton hajrizi

Rasti i Faton Hajrizit: Serbia nuk i përgjigjet Kosovës, MPJD flet me familjen dhe ankohet te vendet e QUINT-it

MPB-policia-maqedonise

Në Shkup është gjetur i vdekur një shtetas i Kroacisë

naim bajrami

Bajrami: Ndryshimi solli lirinë për dhunuesit e 27 prillit

cavkov te denuarit 27 prilli

Pesë të dënuarit për ngjarjet e 27 prillit sot janë liruar me pushim prej 30 ditësh

vlen komisioni

Themelohet organ i përbashkët i koalicionit VLEN

vajzat diaspora

“Shtëpi, e ëmbla shtëpi” Vajza të reja lënë diasporën për Kosovën

naser-pajaziti

BDI në “lucidum intervallum”

erkin morina

Flet miku i Faton Hajrizit: Ja çka më bën të dyshoj që ai mund të jetë gjallë

INFO

NA NDIQ