Moti sot, me vranësira dhe reshje shiu

Iliria News Agency
Iliria News Agency

26/04/2023

Moti sot do të jetë me vranësira të ndryshueshme, më freskët dhe me reshje shiu, të cilat në disa vende do të jenë më të rrëmbyeshme, posaçërisht paradite në pjesët perëndimore të vendit. Pasdite vranësirat do të zvogëlohen. Gjatë ditës do të fryjë erë mesatare, përgjatë Vardarit e përforcuar.

Temperatura minimale do të jetë në interval prej 4 deri në 10, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 13 deri në 19 gradë, shkruan Alsat.

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë me vranësira të ndryshueshme dhe me reshje shiu, posaçërisht pasdite. Do të fryjë dhe erë mesatare, kohë pas kohe e përforcuar nga drejtimi verior.

Temperatura minimale do të ulet në 8, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 16 gradë Celsiusë. /Alsat.mk

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

kuvendi parlamenti

Kuvendi do ta mbajë mbledhjen e 145-të: zgjedhja e anëtarit të KSHZ-së, vazhdimi i vlefshmërisë së pasaportave, ligji për lojërat e fatit…

Bujar Osmani

Osmani: Ukraina lufton për të gjithë ne! Nëse fiton Rusia, ne e kemi radhën

vmro-bdi

BDI: Mickoski injoroi Amerikën, injoroi Europën, po injoron edhe të ardhmen europiane të qytetarëve

foshnje bebe

Të dhëna alarmante/ Martohen vëlla e motër në Veles se u ngatëruan gjatë birësimit

zelensky tiran

Samiti i Ukrainës në Tiranë, kush janë liderët e rajonit që marrin pjesë

kuvendi-jashte-1024x681-1024x681-780x470-1-696x419-1

Seancë e Komisionit Parlamentar për Financim dhe Buxhet

moti-1

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

vucic dodik

“Bota serbe” përmes Parlamentit të Malit të Zi

Bujar Osmani

Instituti “Arben Xhaferi”: Bujar Osmani ka shkelur ligjin shtatë herë radhazi brenda një viti duke i mbajtur të fshehura shpenzimet e tij si Ministër i jashtëm

INFO

NA NDIQ