Moti sot në Maqedoni

Picture of INA
INA

25/11/2023

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me vranësira dhe reshje shiu, të cilat në disa vende do të jenë më të rrëmbyeshme (mbi 25 litra/m2). Në viset malore reshjet do të ketë reshje të borës. Gjatë ditës temperaturat do të ulen dukshëm dhe reshjet e shiut do të kalojnë në të dëborës edhe në viset më të ulëta.

Do të fryjë dhe erë mesatare, ndërsa përgjatë Vardarit e përforcuar (mbi 70 km/h) nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 5 deri në 9, ndërsa ajo maksimale do të arrij nga 6 deri në 13 gradë.

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë me vranësira dhe i ftohtë, pasdite me reshje shiu, të cilat kah fundi i ditës dhe në mbrëmje do të kalojnë në reshje dëbore, dhe pritet që të formohet një shtresë e vogël e dëborës, posaçërisht në viset më të larta të luginës.

TË FUNDIT
2 orë
Hajredini: BDI ka mbetë me vetëm 8 deputetë
2 orë
Mitsotakis: Shkupi dhe Tirana vetëm mund të përfitojnë me raportet e mira me Athinën!
3 orë
Taravari tregon se si do të punohet në Qeverinë e re
4 orë
Muralet që i japin ngjyra Maqedonisë së Veriut
8 orë
Apasiev: Këta që po vijnë janë edhe më të këqinjë se BDI

ME TE LEXUARA

2 orë
Mitsotakis: Shkupi dhe Tirana vetëm mund të përfitojnë me raportet e mira me Athinën!
1 ditë
Policia e Maqedonisë jep detaje për arrestimin e Feros
1 ditë
Nano Ruzhin: Mandatari pa vizion të qartë
2 orë
Hajredini: BDI ka mbetë me vetëm 8 deputetë
1 ditë
Si po zhvillohen bisedimet për Qeverinë, flet zëdhënësi i VMRO-DPMNE-së
1 ditë
Krijohet makina e parë në Maqedoni – Studentët do të garojnë në garë botërore (VIDEO)
1 ditë
Osmani: Mosrespektimi i vullnetit kthen “shumicën” para Marrëveshjes së Ohrit!
1 ditë
VMRO dhe VLEN vazhdojnë në ndarjen e "kulaçit" qeveritar, në tryezë edhe dogana, MEPSO dhe Ndërmarrja e Rrugëve

LEXO MË SHUMË

xhevdet hajredini ali ahmeti

Hajredini: BDI ka mbetë me vetëm 8 deputetë

micotakis mitsotakis

Mitsotakis: Shkupi dhe Tirana vetëm mund të përfitojnë me raportet e mira me Athinën!

arben taravari

Taravari tregon se si do të punohet në Qeverinë e re

mural shtepia shendetit kumanove

Muralet që i japin ngjyra Maqedonisë së Veriut

Dimitar-Apasiev-007-scaled

Apasiev: Këta që po vijnë janë edhe më të këqinjë se BDI

fronti evropian

Fronti Europian parashtroi ankesë në KSHZ për rivotimin në Zhelinë

Maksim Dimitrievski

Formimi i Qeverisë, ZNAM kërkon më shumë ministri

moti sot

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

banka sportel

Inspektorati i Gjuhëve nga tani do të mbikëqyrë bankat nëse (nuk) e respektojnë gjuhën shqipe

INFO

NA NDIQ