Moti sot në Maqedoni

INA
INA

28/01/2024

Moti sot do të jetë pjesërisht i vranët dhe më i ftohtë, ndërsa në male dhe disa nga vendet më të larta do të bjerë borë e dobët, kryesisht në pjesët veriore të vendit.

Do të fryjë erë mesatare, ndërsa në pjesët lindore erë e intensifikuar nga veriu me shpejtësi mbi 60 kilometra në orë.

Temperatura minimale do të jetë në intervalin prej -6 deri në 2, kurse maksimalja do të arrijë nga 2 deri në 10 gradë Celsius.

Në Shkup do të mbajë mot me vranësira të pjesshme me erë mesatare deri të fortë nga veriu. Temperatura minimale do të zbresë deri në -2, ndërsa ajo maksimale do të arrijë në 8 gradë.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

zgjedhje maqedoni

17 milionë euro për zgjedhjet

kshz-2-800x445

Nga e premtja fillon afati për mbledhjen e nënshkrimeve për kandidatët presidencialë dhe deputetë

Afrim Gashi

Gashi: Është momenti që ta përmbyllim një cikël të errët të jetës tonë, dhe t’i japim mundësi shpresës, suksesit!

Taravari

Taravari: Edhe sondazhi i Debat Plus shpalli fitues opozitën shqiptare VLEN, ndryshimi ka nis!

Qeveria talat xhaferi

Nga mbledhja e gjashtë e Qeverisë, ja vendimet

talat xhaferi fondacioni albiz

Xhaferi: Investimi te të rinjtë është investim i së ardhmes

sondazhi vlen bdi debat plus

Sondazhi i Debat Plus: Ja kush do t’i fitojë zgjedhjet tek shqiptarët në Maqedoni?

Taravari

Taravari: Ka gjasa që në raundin e dytë për president të shkojë një kandidat shqiptar

kuvendi parlamenti

Ligji i mediave kalon filtrin në komisionin parlamentar për çështje evropiane

INFO

NA NDIQ