Moti sot në Maqedoni

INA
INA

30/03/2024

Meteorologët paralajmërojnë mot kryesisht me diell dhe të ngrohtë me erë të dobët jugore për ditën e parë të fundjavës.

Temperaturat minimale do të jenë mbi zero dhe do të lëvizin nga 3 deri në 9 gradë, ndërsa temperatura maksimale në pjesët jugore të vendit do të arrijë në 27 gradë Celsius.

Në Shkup moti sot do të jetë me diell dhe i ngrohtë me erë të dobët nga jugu. Temperaturat do të lëvizin nga 7 deri në 26 gradë.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

zgjedhjet-maqedoni

Në Dibër dhe Qendër Zhupë më shumë votues sesa banorë

bujar osmani

Bujar Osmani: Në Kosovë flamuri shqiptar nuk është zyrtar, në Maqedoni është obligim i kryetarëve të komunave

oliver spasovski

Spasovski: Nuk dorëzohemi, pensionin minimal e rrisim në 20 mijë denarë

anita-angellovska bezhovska

Angellovska- Bezhoska paralajmëron ulje deri në 4 % të inflacionit

Screenshot_2024-04-19-19-07-50-881_com.android.chrome-edit

Prani e madhe e njësive policore në Haraçinë të Shkupit

Klasa_zbrazet_Banka-600x347-1

MASH i ka njoftuar shkollat se ditët jopune për shkak të zgjedhjeve do të punohen të shtunave

Taravari: Derisa Fronti improvizon teatër të fëmijëve, VLEN dëgjon hallet e popullit

qeveria-serbe-vucic

Vuçiq në ankth nga fitorja e VLEN-it në Maqedoni

zjarr

Zjarret në Parkun Kombëtar “Sharr”, për një muaj digjen mbi 400 hektarë

INFO

NA NDIQ