Moti sot në Maqedoni

Picture of INA
INA

28/04/2024

Moti sot do të jetë me diell dhe relativisht i ngrohtë me vranësira të vogla deri mesatare lokale. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare kryesisht nga drejtimi verilindor. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 3 deri 10, ndërsa ajo maksimale do të lëvizë prej 21 deri 27 gradë Celsius. Në Shkup moti do të jetë me diell dhe relativisht i ngrohtë me vranësira të vogla dhe me erë të lehtë verilindore. Temperatura minimale do të bie deri në 8, ndërsa ajo maksimale do të arrijë deri 26 gradë.

Sipas paralajmërimeve të Drejtorisë për Punë Hidrometeorologjike (DPHM), vijon periudhë e motit me diell dhe relativisht i ngrohtë me vranësira të vogla deri mesatare. Paraqitje lokale e paqëndrueshmërisë së pasdites me shi të rrëmbyeshëm dhe bubullima pritet në mes të javës së ardhshme.

TË FUNDIT
34 sekonda
Krimi i organizuar/ Dy persona dyshohen për rryshfet – paraburgim për Gjykatësin e Supremes?!
9 minuta
Ulet numri i udhëtarëve në transportin rrugor në tremujorin e parë në Maqedoni
44 minuta
VMRO-DPMNE-ja pret që deri me 28 maj të formohet Kuvendi, qeveria deri në mes të qershorit
2 orë
60.090 denarë i duhen një familjeje katërantarëshe!
2 orë
Ixhet Memeti nuk ka imunitet

ME TE LEXUARA

1 ditë
Rivotim në shtatë vendvotime në njësinë e pestë dhe të gjashtë zgjedhore të mërkurën
2 orë
Ixhet Memeti nuk ka imunitet
23 orë
Shkolla e re fillore e Vizbegut, nis me punë këtë vit shkollor
6 orë
Mexhiti optimist: Mendoj se puna e kryeparlamentarit është e kryer
1 ditë
Një i vdekur dhe dy të lënduar nga aksidenti i rëndë në autostradën Shkup – Kumanovë
2 orë
60.090 denarë i duhen një familjeje katërantarëshe!
22 orë
EVN Maqedoni bëri punë vullnetare në kuadër të aksionit ekologjik "GENERALKA WEEKEND 24"
6 orë
Votojnë të sëmurët, personat të pafuqishëm dhe të burgosur para rivotimit të nesërm për zgjedhjet parlamentare në shtatë vendvotime
1 ditë
“Vëllavrasje”, Kasami: Deklarata e Ahmetit e rrezikshme! Ne nuk jemi të interesuar për asnjë konflikt

LEXO MË SHUMË

Prokuroria

Krimi i organizuar/ Dy persona dyshohen për rryshfet – paraburgim për Gjykatësin e Supremes?!

treni stacioni hekurudhor shkup

Ulet numri i udhëtarëve në transportin rrugor në tremujorin e parë në Maqedoni

vmro

VMRO-DPMNE-ja pret që deri me 28 maj të formohet Kuvendi, qeveria deri në mes të qershorit

kredite denar

60.090 denarë i duhen një familjeje katërantarëshe!

ixhet memeti

Ixhet Memeti nuk ka imunitet

uji-vardar

Trupi i pajetë i një burri është nxjerrë nga Vardari në afërsi të Urës së Gurit, për momentin nuk dihet identiteti i tij

Polici-a-2-750x430

Shoferi 32 vjeç nga Kërçova humbi jetën në aksident trafiku

lojra

Do të largohen rekuizitat argëtuese në Karposh të Shkupit, konfirmon MPB

policia-714x420

Arrestohet kumanovari në Tetovë, ka tentuar ta sulmojë gruan e tij

INFO

NA NDIQ