Moti sot në Maqedoni

Moti sot do të jetë me diell dhe i ngrohtë. Në vend do të fryjë një erë e lehtë.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej 3 deri 10, ndërsa temperaturat maksimale do të lëvizin prej 26 deri 33 gradë celsius.

Në ditët në vijim moti do të jetë i ngrohtë dhe me rritje të temperaturave.