Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Picture of INA
INA

13/04/2024

Moti sot do të jetë me diell dhe i ngrohtë me vranësira të ulëta deri në mesatare. Do të fryjë erë e dobët deri mesatare, e herë pas here përgjatë Vardarit dhe në vendet lindore erë e fortë nga drejtimi verior.

Temperatura minimale do të jetë në interval prej 3 deri në 13, ndërsa maksimalja do të arrijë nga 24 deri në 30 gradë.

Deri në fillim të javës së ardhshme do të mbajë mot me diell dhe i ngrohtë me vranësira të ulëta deri në mesatare lokale.

Të martën gjatë natës e sidomos të mërkurën nën ndikimin e një mase ajrore të lagësht dhe të paqëndrueshme do të ketë reshje shiu që do të jenë lokale të dendura në formë stuhie të përcjella me bubullima dhe erë të fortë. Temperaturat do të bien nga e mërkura.

TË FUNDIT
15 minuta
Qoku: Sa më e dobët BDI-ja, aq më të fortë shqiptarët
37 minuta
Loja s’ka fund! Fronti Europian, përmes Arbër Ademit: Nuk e pranojmë rezultatin në zonën 6
39 minuta
Sela: Nuk ka përfunduar rivotimi por nuk mbaruar cirku që u përgatit
1 orë
“Dallëndyshja e kujtesës", rikthehet në Tetovën e Nexhat Pustinës
3 orë
Azizi: VLEN nga sot ka plus një deputet

ME TE LEXUARA

2 ditë
Këshilli gjyqësor ia mori imunitetin gjykatësit suprem Georgiev dhe e miratoi paraburgimin të tij
12 orë
QMK: Rekomandojmë që mos të pihet ujë në rajonin e Kumanovës
1 ditë
Ulet numri i udhëtarëve në transportin rrugor në tremujorin e parë në Maqedoni
9 orë
Paga mesatare neto në mars 40.496 denarë
1 ditë
30 ditë paraburgim për gjykatësin Georgiev, kërkohen masa kujdesi për Memetin

LEXO MË SHUMË

Bekim Qoku

Qoku: Sa më e dobët BDI-ja, aq më të fortë shqiptarët

arber ademi

Loja s’ka fund! Fronti Europian, përmes Arbër Ademit: Nuk e pranojmë rezultatin në zonën 6

ziadin sela

Sela: Nuk ka përfunduar rivotimi por nuk mbaruar cirku që u përgatit

emin azemi

“Dallëndyshja e kujtesës”, rikthehet në Tetovën e Nexhat Pustinës

adnan azizi

Azizi: VLEN nga sot ka plus një deputet

VLEN FRONTI

VLEN i merr një deputet Frontit në njësinë 6

fronti evropian

Fronti Evropian ruan deputetin e katërt në njësinë e 5-të zgjedhore

ixhet memeti

Afera me €10000, Ixhet Memeti: S’kam bërë asgjë kundërligjore, nuk e njoh Boro Stojçevin

burgu-idrizove

Zjarr në burgun e Idrizovës, katër gardian përfundojnë në toksikologji

INFO

NA NDIQ