Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Picture of INA
INA

23/05/2024

Moti me diell dhe i ngrohtë. Do të fryjë dhe erë e dobët deri në mesatare, ndërsa përgjatë Vardarit e përforcuar nga drejtimi veriperëndimorë. Pasdite posaçërisht në pjesët lindore do të ketë kushte për reshje shiu dhe bubullima.

Temperatura minimale do të jetë në interval prej 8 deri në 14, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 21 deri në 28 gradë.
Në Shkup moti do të jetë i ngjashëm, me diell dhe vranësira të vogla. Do të fryjë dhe erë e dobët nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të ulet në 11, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 26 gradë Celsiusë.

TË FUNDIT
26 minuta
Gjyqtarët kushtetues morën kërcënime nga ish-deputeti Samka Ibraimoski
1 orë
Mickoski: Parku më i madh i mullinjve me erë në rajon do të sjellë 630 vende të reja pune
2 orë
Në seancën parlamentare u verifikuan mandatet për deputetët e rinj
2 orë
Për 18 vite nëpërmjet përmbaruesve janë paguar gati dy miliardë euro
2 orë
PP: Me marrëveshjet në “Zinxhir” janë kthyer gati 1.000.000 euro në buxhetin shtetëror

ME TE LEXUARA

1 ditë
Vesna Janevska e mori funksionin ministër i Arsimit dhe Shkencës nga ministri i deritanishëm Jeton Shaqiri
20 orë
Gashi: Bota demokratike e ka për obligim që mos të lejojë refugjatët duke ikur nga mizoria e luftës
1 ditë
Varhelyi uron Mickoskin: Pres të bashkëpunojmë për të avancuar rrugën europiane të vendit
4 orë
Në Tetovë dhe Shkup ende po sanohen dëmet nga moti i ligë
1 ditë
Grubi: Do të vazhdoj të qëndroj në krah të Kryetarit Ali Ahmeti
20 orë
Kryeministri Mickoski dhe ministrat e tij morën detyrat dhe nisën punën
1 ditë
Taravari cakton zëvendësin e tij dhe ka një mesazh për gostivarasit
3 orë
Largohen 60 metra kub mbetje nga deponitë e egra në Shkup gjatë fundjavës

LEXO MË SHUMË

Samka Ibraimovski

Gjyqtarët kushtetues morën kërcënime nga ish-deputeti Samka Ibraimoski

hristijan mickoski

Mickoski: Parku më i madh i mullinjve me erë në rajon do të sjellë 630 vende të reja pune

Kuvendi parlamenti maqedoni

Në seancën parlamentare u verifikuan mandatet për deputetët e rinj

permbarues izvrsitel

Për 18 vite nëpërmjet përmbaruesve janë paguar gati dy miliardë euro

Prokuroria

PP: Me marrëveshjet në “Zinxhir” janë kthyer gati 1.000.000 euro në buxhetin shtetëror

mbeturina berllok pastrim

Largohen 60 metra kub mbetje nga deponitë e egra në Shkup gjatë fundjavës

vershime shkup

Në Tetovë dhe Shkup ende po sanohen dëmet nga moti i ligë

Hristijan Mickoski

Mickoski njofton investimin e ri në energjetikë: Sigurohet rrymë për 100 mijë amvisëri, 630 punësime të reja

Qendra për Menaxhimin e Krizave.112

QMK: Shpëtohet një 16-vjeçare nga një humnerë në Strumicë

INFO

NA NDIQ