Moti sot në Maqedoninë e Veriut

0

Sot po mban mot me diell i ngrohtë. Vende-vende ka vranësira lokale dhe erë të dobët deri në mesatare nga drejtimi verilindor.

UV indeksi do të jetë 8. Temperatura e mëngjesit lëvizë prej 13 deri 19 gradë celsius ndërsa ajo e ditës prej 31 deri 38 gradë celsius.

Moti i ngjajshëm me temperatura të larta do të jetë deri nga mesi i javës tjetër.