Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Picture of ina-online
ina-online

25/05/2024

Moti sot paradite do të jetë me diell dhe ngrohtë me vranësira të ndryshueshme që do të rriten. Nga mesdita, pasditja dhe gjatë natës do të jetë i paqëndrueshm me reshje të rrëmbyeshme dhe bubullima lokale, në formë stuhie afatshkurtër.

Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare kryesisht nga drejtimi jugor. Temperatura minimale do të jetë në intervalin prej 8 deri në 15, ndërsa ajo maksimale do të arrijë nga 21 deri në 28 gradë.

Në Shkup me diell dhe ngrohtë me vranësira të ulëta deri në mesatare nga pasditja me kushte jostabiliteti, reshje të rrëmbyeshme dhe bubullima.

Gjatë natës do të ketë reshje të herëpashershme. Temperatura minimale do të zbresë deri në 11, ndërsa ajo maksimale do të arrijë deri në 28 gradë.

TË FUNDIT
16 minuta
Xhaferi ia dorëzoi mandatin Mickoskit
36 minuta
Sot bëhet varrimi i gazetarit Isuf Kadriu
37 minuta
Ministri Mucunski do të marrë pjesë në mbledhjen e Këshillit të Punëve të Jashtme të BE-së
50 minuta
QMK: Po sanohen dëmet nga moti i ligë në Tetovë dhe Shkup
1 orë
Xhaferi sot do t’ia dorëzojë funksionin e kryeministrit Hristijan Mickoskit

ME TE LEXUARA

16 orë
Deputetët turq të Frontit kërkojnë që në Kuvend të flitet edhe gjuha turke
4 orë
Çfarë pritet prej debatit presidencial Biden-Trump?
22 orë
DASH: Pozicioni i Mickoskit është në përputhje me Prespën
13 orë
Zvicra i shënon gjermanëve, mbyllet pjesa e parë
3 orë
Përballja me Spanjën “jetë a vdekje” për Shqipërinë

LEXO MË SHUMË

xhaferi mickovski]

Xhaferi ia dorëzoi mandatin Mickoskit

isuf kadriu

Sot bëhet varrimi i gazetarit Isuf Kadriu

timco mucunski

Ministri Mucunski do të marrë pjesë në mbledhjen e Këshillit të Punëve të Jashtme të BE-së

bresher

QMK: Po sanohen dëmet nga moti i ligë në Tetovë dhe Shkup

talat xhaferi

Xhaferi sot do t’ia dorëzojë funksionin e kryeministrit Hristijan Mickoskit

arben taravari

Taravari cakton zëvendësin e tij dhe ka një mesazh për gostivarasit

varhelyi

Varhelyi uron Mickoskin: Pres të bashkëpunojmë për të avancuar rrugën europiane të vendit

Mickoski

Kush është Hristijan Mickoski, kryeministri i ri i Maqedonisë së Veriut

moti shiu

Mot me diell dhe shumë i nxehtë, pasdite në disa pjesë të luginave paraqitje e mundshme e shiut të rrëmbyeshëm, bubullimave dhe erës së fuqishme

INFO

NA NDIQ