Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Picture of ina-online
ina-online

01/06/2024

Moti sot do të jetë me diell dhe i ngrohtë, me vranësira të ulëta deri në mesatare. Do të fryjë erë e dobët deri mesatare, ndërsa në vendet perëndimore herë pas here erë e fortë nga drejtimi jugperëndimor.

Pasdite dhe kah fundi i ditës do të ketë dukuri lokale me reshje të rrëmbyeshme shiu dhe bubullima, si dhe do të ketë kushte për stuhi afatshkurtër. Temperatura minimale do të jetë në intervalin prej 7 deri në 15, ndërsa ajo maksimale do të arrijë nga 26 deri në 33 gradë.

Në Shkup moti do të jetë me diell me vranësira të ulëta deri mesatare, pasdite në pjesë të luginës jostabile me reshje të rrëmbyeshme dhe bubullima. Temperatura minimale do të zbresë deri në 12, ndërsa ajo maksimale do të arrijë deri në 31 gradë.

TË FUNDIT
3 minuta
Zv.kryeredaktorit të Alsat i jepet lamtumira e fundit
6 minuta
Greqia sërish ia kujton veton Maqedonisë së Veriut
1 orë
Taravari nuk pret, gati shpalljen për ndërtimin e dy spitaleve
2 orë
Në ditën e fundit të punës si Kryeministër, Xhaferi: Shkruam histori
2 orë
Katër vitet e fundit të BDI-së në pushtet, pas 16 vitesh del në opozitë, pasi hapi Front me të gjithë

ME TE LEXUARA

1 ditë
DASH: Pozicioni i Mickoskit është në përputhje me Prespën
5 orë
Cilat janë prioritet e VLEN-it në këtë Qeveri? Flet deputetja Mimoza Musa
20 orë
Zvicra i shënon gjermanëve, mbyllet pjesa e parë
2 orë
Aggeler uron Qeverinë e re: Pres të vazhdojmë partneritetin
9 orë
Përballja me Spanjën “jetë a vdekje” për Shqipërinë
1 ditë
Kathimerini: A do të bëhet Mickoski Orbani i izoluar i Ballkanit!?
5 orë
Meta uron Mickoskin: Suksese! Besimplotë se do të jeni shembull frymëzimi

LEXO MË SHUMË

isuf-kadriu1-780x470

Zv.kryeredaktorit të Alsat i jepet lamtumira e fundit

maqedoni greqi marreveshja e prespes

Greqia sërish ia kujton veton Maqedonisë së Veriut

arben taravari

Taravari nuk pret, gati shpalljen për ndërtimin e dy spitaleve

talat xhaferi

Në ditën e fundit të punës si Kryeministër, Xhaferi: Shkruam histori

BDI selia

Katër vitet e fundit të BDI-së në pushtet, pas 16 vitesh del në opozitë, pasi hapi Front me të gjithë

Angela Ageler

Aggeler uron Qeverinë e re: Pres të vazhdojmë partneritetin

mexhiti 1

Izet Mexhiti mer detyrën si ministër i Mjedisit Jetësor dhe Planifikimit Hapësinor

FB_IMG_1719231583046

Taravari e mori detyrën si ministër, menjëherë takoi kirurgët…

maricic orhan

Orhan Murtezani merr funksionin e ministrit për Çështje Evropiane

INFO

NA NDIQ