Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Picture of ina-online
ina-online

02/06/2024

Moti sot do të jetë me diell dhe i ngrohtë me vranësira të ulëta deri në mesatare. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga jugu.

Në orët e pasdites dhe të mbrëmjes do të ketë dukuri lokale me reshje të rrëmbyeshme shiu dhe bubullima. Në formë stuhie me reshje të dendura shiu, erë të fortë dhe dukuri të izoluar breshëri.
Temperatura minimale do të jetë në intervalin prej 11 deri në 18, ndërsa ajo maksimale do të arrijë nga 28 deri në 35 gradë.

Në Shkup mot me diell dhe i ngrohtë me vranësira të ulëta deri mesatare dhe me erë të dobët deri mesatare nga jugu. Pasdite dhe në mbrëmje në pjesë të luginës do të ketë kushte për reshje të rrëmbyeshme dhe bubullima. Temperatura minimale do të zbresë deri në 16, ndërsa ajo maksimale do të arrijë në 31 gradë.

TË FUNDIT
43 minuta
Siljanovska pret që përbërja e re qeveritare të punojë në përputhje me interesin kombëtar maqedonas dhe në interes të qytetarëve
57 minuta
Orhan Murtezani merr detyrën si ministër për Çështje Evropiane
1 orë
Isufi la gjurmë në gazetarinë shqiptare
2 orë
Zv.kryeredaktorit të Alsat i jepet lamtumira e fundit
2 orë
Greqia sërish ia kujton veton Maqedonisë së Veriut

ME TE LEXUARA

1 ditë
DASH: Pozicioni i Mickoskit është në përputhje me Prespën
7 orë
Cilat janë prioritet e VLEN-it në këtë Qeveri? Flet deputetja Mimoza Musa
21 orë
Zvicra i shënon gjermanëve, mbyllet pjesa e parë
4 orë
Aggeler uron Qeverinë e re: Pres të vazhdojmë partneritetin
11 orë
Përballja me Spanjën “jetë a vdekje” për Shqipërinë

LEXO MË SHUMË

Screenshot_20240624-183025~2

Siljanovska pret që përbërja e re qeveritare të punojë në përputhje me interesin kombëtar maqedonas dhe në interes të qytetarëve

Murtezani-Mariciq-750x430

Orhan Murtezani merr detyrën si ministër për Çështje Evropiane

IMG_3551

Isufi la gjurmë në gazetarinë shqiptare

isuf-kadriu1-780x470

Zv.kryeredaktorit të Alsat i jepet lamtumira e fundit

maqedoni greqi marreveshja e prespes

Greqia sërish ia kujton veton Maqedonisë së Veriut

arben taravari

Taravari nuk pret, gati shpalljen për ndërtimin e dy spitaleve

talat xhaferi

Në ditën e fundit të punës si Kryeministër, Xhaferi: Shkruam histori

BDI selia

Katër vitet e fundit të BDI-së në pushtet, pas 16 vitesh del në opozitë, pasi hapi Front me të gjithë

Angela Ageler

Aggeler uron Qeverinë e re: Pres të vazhdojmë partneritetin

INFO

NA NDIQ