Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Picture of INA
INA

27/06/2024

Moti sot me vranësira të ndryshueshme, reshje të dendura të shiut dhe bubullima. Në më shumë vende do të paraqitet mot i ligë me reshje të rrëmbyeshme të shiut (mbi 30 l/m2), bubullima dhe erë të përforcuar (mbi 60 km/h) dhe breshër.

Temperatura minimale do të jetë në interval prej 13 deri në 20, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 27 deri në 34 gradë.

Në Shkup moti do të jetë me vranësira të ndryshueshme dhe me reshje shiu. Në disa pjesë të luginës reshjet do të jenë të rrëmbyeshme të përcjella me bubullima dhe erë të përforcuar. Temperatura minimale do të ulet në 18, ndërsa ajo maksimale do të arrij deri në 32 gradë Celsiusë.

TË FUNDIT
42 minuta
Këta janë drejtorët e rinjë nëpër burgje
1 orë
Fetai: Jo serioze idena e BDI-së për rajonalizimin e shtetit! E kanë humbur rrugën në oborr
2 orë
Taravari: Deri në fund të vitit, vendime pune edhe për personelin mjekësorë me shkollë të mesme
2 orë
Hetimi për vrasjet Vanja-Zhezhovski ka përfunduar, prokuroria kërkon bashkimin e procedurave gjyqësore
2 orë
Kallëzim penal ndaj tre policëve, gjuajtën me armë zjarri gjatë orarit të punës

ME TE LEXUARA

1 ditë
Sedat Sulejmani pranoi detyrë si Zv/ministër i Kulturës dhe Turizmit
17 orë
I merret licenca një kompanie të lojrave të fatit, Lotaria Shtetërore ka vepruar paligjshëm
1 ditë
VLEN për kallëzimin penal të nipit të Ali Ahmetit
4 orë
Për festën e Ilindenit, Siljanovska-Davkova në Pelincë dhe Prohor Pçinski, Mickoski në Krushevë, Gashi në Shkup
23 orë
Antikorrupsioni/ Punësime gjatë zgjedhjeve – inicohet procedurë kundër një ish zv/ministri?!

LEXO MË SHUMË

burgu-idrizove

Këta janë drejtorët e rinjë nëpër burgje

IMG_4697

Fetai: Jo serioze idena e BDI-së për rajonalizimin e shtetit! E kanë humbur rrugën në oborr

arben taravari2

Taravari: Deri në fund të vitit, vendime pune edhe për personelin mjekësorë me shkollë të mesme

vanja

Hetimi për vrasjet Vanja-Zhezhovski ka përfunduar, prokuroria kërkon bashkimin e procedurave gjyqësore

policia

Kallëzim penal ndaj tre policëve, gjuajtën me armë zjarri gjatë orarit të punës

arben fetai

“Spiun i Albin Kurtit”, Fetai flet për kritikat për pasurinë e tij: Levica vazhdimisht merret me mua

IMG_4697

Fetai: Do të ndryshojmë ligjin, për një vit të mbyllim 70% të kazinove

ilinden krusheve

Për festën e Ilindenit, Siljanovska-Davkova në Pelincë dhe Prohor Pçinski, Mickoski në Krushevë, Gashi në Shkup

Pance Toshovski

Toshovski sot në Tabanoc takohet me Daçiqin

INFO

NA NDIQ