Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Picture of ina-online
ina-online

03/07/2024

Moti sot me vranësira të ndryshueshme dhe më i freskët, me reshje lokale të shiut dhe bubullima, posaçërisht në pjesët perëndimore dhe lindore të vendit.

Përgjatë Vardarit do të fryjë erë e përforcuar, mbi 60 km/h. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 13 deri në 20, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 24 deri në 32 gradë.

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë me vranësira të ndryshueshme dhe periudha me diell. Do të fryjë dhe erë mesatare deri në të përforcuar nga drejtimi verior.

Temperatura minimale do të ulet në 18, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 28 gradë Celsiusë.

TË FUNDIT
22 minuta
Goditen dy kompani të lojrave të fatit në Maqedoni, i merren licencat
30 minuta
Në Maqedoni ka 7 zjarre aktive
33 minuta
Kryeministri Mickoski merr rrogë 2.280 euro, ministrat dhe zv/ministrat 1.870 euro
1 orë
“Edhe Pablo Escobar rrinte në burg, këta jo”/Pandov: Mungonin 11 të burgosur në burgun e Shutkës
1 orë
Arrestohet një person nga Likova, i dënuar me mbi pesë vite burg

ME TE LEXUARA

2 orë
Aksion për pagesën e borxheve të ujit pa llogaritje të interesit deri më 31 korrik
1 ditë
Mexhiti fton mërgimtarët në takim në Çarshinë e Shkupit
1 ditë
LSDM: 20 000 euro për udhëtimin komod të Mickoskit dhe ministrave në Uashington!
1 orë
Sedat Rushani drejtor në Byron për Metorologji
1 ditë
Nga 30 zjarre të hapura, 9 vatra janë ende aktive

LEXO MË SHUMË

kazino

Goditen dy kompani të lojrave të fatit në Maqedoni, i merren licencat

zjarr

Në Maqedoni ka 7 zjarre aktive

Mickoski Mexhiti

Kryeministri Mickoski merr rrogë 2.280 euro, ministrat dhe zv/ministrat 1.870 euro

burg

“Edhe Pablo Escobar rrinte në burg, këta jo”/Pandov: Mungonin 11 të burgosur në burgun e Shutkës

policia

Arrestohet një person nga Likova, i dënuar me mbi pesë vite burg

sedat-750x430-1

Sedat Rushani drejtor në Byron për Metorologji

cezme-uji

Aksion për pagesën e borxheve të ujit pa llogaritje të interesit deri më 31 korrik

taravari-arbennn

Taravari: Deri në fund të vitit nuk do të ketë rritje të pagave në shëndetësi

arben taravari

Taravari: BDI kishte 22 vite për të implementuar idetë

INFO

NA NDIQ