Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me vranësira të ndryshueshme dhe jo stabil me shi lokal të rrëmbyeshëm, bubullima dhe erë të përforcuar, veçanërisht në pjesët jugore.

Temperatura e mëngjesit do të lëvizë prej 9 deri në 16 gradë Celsius, ndërsa temperatura maksimale do të arrijë prej 18 deri në 29 gradë Celsius.