Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Picture of INA
INA

02/07/2023

Moti sot do të jetë i ndryshueshëm dhe jostabil me reshje të shiu dhe stuhi.Në disa vende reshjet e shiut do të jetë edhe në formë të breshëri.

Temperatura minimale do të jetë nga 14 deri 20 gradë celsius, ndërsa maksimalja do të arrijë nga 25 deri 32 gradë celsius.

Në Shkup moti do të jetë i ndryshueshëm me periudha të diellit dhe me reshje të shiut, ndërsa temperatura maksimale do të arrijë deri 29 gradë celsius.

TË FUNDIT
28 minuta
Profesori kumanovar, Astrit Iseni do të jetë zv/ministër në MPB
33 minuta
Qeveria miratoi emrat e zëvendësministrave të rinj, shtatë janë nga VLEN: Elfet Ismaili në Mbrojtje, Astrit Iseni në MPB
36 minuta
Është rihapur vendkalimi kufitar Bogorodicë-Evzoni me Greqinë
3 orë
Maqedonia e Veriut po zbrazet, 205 vendbanime nuk kanë aspak popullatë, 215 të tjera janë me më pak se 10 banorë
4 orë
Mickoski: Në buxhetin e shtetit mungojnë para për çka organet e hetuesisë do të kenë shumë punë

ME TE LEXUARA

1 ditë
Babai e martoi tre herë duke e shitur me para, kumanovarja e mitur e paraqet në polici
1 ditë
Kroacia do të ndihmojë Maqedoninë e Veriut në shuarjen e zjarreve
4 orë
Mickoski: Në buxhetin e shtetit mungojnë para për çka organet e hetuesisë do të kenë shumë punë
1 ditë
Babai e martoi vajzën e mitur 3 herë për para, ajo e denoncoi në polici
9 orë
Zbardhet rasti i tentim vrasjes së kryetarit të Haraçinës, kallëzim penal ndaj një personi
1 ditë
Mbi 1800 kompani janë mbyllur gjatë 2024 në Maqedoninë e Veriut
3 orë
Maqedonia e Veriut po zbrazet, 205 vendbanime nuk kanë aspak popullatë, 215 të tjera janë me më pak se 10 banorë
1 ditë
Rexhep Memedi: Infermierja nuk ka patur aspak qëllim që ta lëndoj foshnjën, prindërit dhe infermierja zgjatën dorën!
9 orë
18 zjarre aktive në Maqedoninë e Veriut

LEXO MË SHUMË

IMG_4463

Profesori kumanovar, Astrit Iseni do të jetë zv/ministër në MPB

qeveria e maqedonise

Qeveria miratoi emrat e zëvendësministrave të rinj, shtatë janë nga VLEN: Elfet Ismaili në Mbrojtje, Astrit Iseni në MPB

Evzoni-border-station-800x445

Është rihapur vendkalimi kufitar Bogorodicë-Evzoni me Greqinë

IMG_4461

Maqedonia e Veriut po zbrazet, 205 vendbanime nuk kanë aspak popullatë, 215 të tjera janë me më pak se 10 banorë

hristijan mickoski

Mickoski: Në buxhetin e shtetit mungojnë para për çka organet e hetuesisë do të kenë shumë punë

Kreshnik Bekteshi

Bekteshi: Sezona kalon, qytetarët ende presin kondicionerët dhe vauçerët për turizëm

kufi zjarr bogorodice

Mbyllet pika kufitare “Bogorodica”, zjarr në anën greke

denar

Ndahen 4.1 miliardë denarë për paga dhe pesë miliardë për pensione

pasaporta dokumente personale

Mbi 5600 veta kanë hequr dorë nga shtetësia e Maqedonisë gjatë pesë viteve të fundit

INFO

NA NDIQ