Moti sot në Maqedoninë e Veriut

ina-online
ina-online

10 Korrik, 2023

Moti sot do të jetë kryesisht me diell dhe i ngrohtë, parashikojnë sinoptikanët nga Drejtoria për Çështje Hidrometeorologjike të Maqedonisë së Veriut.

Do të fryjë erë e dobët deri mesatare, e në vende përgjatë Povardarietos erë herë pas here e fortë nga drejtimi verior. Indeksi UV do të jetë 9.

Temperaturat minimale do të lëvizin nga 10 deri në 20 gradë, ndërsa ato maksimale nga 24 deri në 35 gradë Celsius.

Në Shkup me diell me erë të dobët deri mesatare nga veriu.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Ministria-e-Drejtesise_1-780x470-1

Ministria e Drejtësisë: Pa Ligj për konfiskim të pasurisë në procedurë civile, nuk mund të kemi luftë kundër korrupsionit dhe krimit

escobar-eskobar

Eskobar: I jemi mirënjohës Maqedonisë së Veriut për lidershipin rajonal dhe pro-evropian

arber ademi

Ademi: Lloga ka mbështetjen e BDI-së

ajri-i-ndotur

“Guardian”: Maqedonia dhe Serbia kanë ajrin më të ndotur në Evropë

720632AE-5507-47CA-B690-47C76770F387

Besimi takoi ambasadoren amerikane: Maqedonia e Veriut të vazhdojë rrugën e anëtarësimit të plotë në BE

F6838740-86EE-42DE-9172-1B5332D977E2

Kroacia zbulon pesticid helmues në specat e importuar nga Maqedonia

Kreshnik Bekteshi

Bekteshi: Paga minimale do të rritet për 10%

Arrestim_Pranga-780x468-1

Arrestohet 52 vjeçari nga Gostivari, akuzohet për dhunë ndaj bashkëshortes së tij

LD Levizja Demokratike

Lëvizja Demokratike: Masat antikrizë të Qeverisë janë një teatër, fukarallëku veç po rritet

INFO

NA NDIQ