Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot do të jetë me diell dhe i ngrohtë me vranësira të vogla deri mesatare. Pasdite kryesisht në pjesët perëndimore do të mbajë mot i paqëndrueshëm me reshje të rrëmbyeshme shiu dhe bubullimë.

Temperaturat minimale do të lëvizin në intervalin prej 7 deri në 15, ndërsa maksimalja do të arrijë deri në 33 gradë.